خانه » سایر » رشد صادرات کالا به ۴۰ میلیارد دلار در سال اقتصاد اقدام و عمل
رشد صادرات کالا به 40 میلیارد دلار در سال اقتصاد اقدام و عمل
رشد صادرات کالا به ۴۰ میلیارد دلار در سال اقتصاد اقدام و عمل

رشد صادرات کالا به ۴۰ میلیارد دلار در سال اقتصاد اقدام و عمل

معاون اول رییس جمهور به اینکه ۴۰ میلیارد دلار صادرات کالا به دنیا داشته‌ایم، اشاره کرده بیان داشت: می‌توانیم صادرات غیر نفتی کشور را افزایش دهیم.

به گزارش آی آر اقتصادبه نقل از ایلنا، اسحاق جهانگیری در جلسه شورای آب استان کرمان که در مجتمع صنعتی و معدنی گلگهر سیرجان برگزار شد، خاطرنشان کرد: نباید به دلیل تخلف عده ای اندک، در کار بخش خصوصی واقعی مانع ایجاد شود و هیچ کس حق ندارد در سال جدید برای بخش خصوصی مشکل ایجاد کند تا نامگذاری سال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال به خوبی محقق شود.

معاون اول رییس جمهور بر ایجاد فضای خوب و مناسب برای بخش خصوصی تاکید کرد و توضیح داد: باید فضای کسب و کار را برای فعالیت بخش خصوصی تسهیل کنیم.

جهانگیری با تاکید بر اینکه دستگاه ها باید به دنبال حذف مجوزهایی باشند که بی جهت در مسیر تولید و اشتغال مانع ایجاد می کند، تصریح کرد: مجوزهای غیرضروری در مسیر تولید و اشتغال، در حقیقت ظلم به تولید داخلی است.

بهبود فضای کسب و کار در راستای افزایش صادرات کالا

رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی افزون کرد: وزیر امور اقتصادی و دارایی مسئول اصلی بهبود فضای کسب کار کشور است و از اختیارات لازم برای حذف مجوزهای غیرضروری برخوردار است و این امر باید از از ابتدای سال جدید به صورت ویژه مورد توجه و در دستور کار باشد.

جهانگیری با تاکید بر اینکه بخش خصوصی باید میدان دار اصلی اقتصاد کشور باشد، ادامه داد: بر مبنای شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و نیز براساس بیانات نوروزی رهبر معظم انقلاب در مشهد مقدس، نگاه به گزارش های عملکرد اقتصاد مقاومتی نشان می دهد که در هر یک از بخش ها یک تحول جدی در سال گذشته در کشور رخ داده است.

وی اضافه کرد: در سال ۹۵ قرار بود به هفت هزار و ۵۰۰ واحد مشکل دار تسهیلات بانکی پرداخت شود تا به چرخه تولید برگردند اما با تلاش دولت در سال گذشته بیش از ۲۴ هزار واحد از این منابع بانکی استفاده کرده و به چرخه تولید برگشته اند.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

برنامه ریزی سازمان شیلات ایران برای افزایش صادرات تا حجم ۱۲۰ هزار تن

برنامه ریزی سازمان شیلات ایران برای افزایش صادرات تا حجم ۱۲۰ هزار تن

رئیس سازمان شیلات ایران ضمن ابراز این که این سازمان برای افزایش صادرات تا حجم ...