خانه » عمومی اقتصاد » سیاست‌های حاکم بر اقتصاد موجب رکود در بخش مسکن شده است
سیاست‌های حاکم بر اقتصاد موجب رکود در بخش مسکن شده است
سیاست‌های حاکم بر اقتصاد موجب رکود در بخش مسکن شده است

سیاست‌های حاکم بر اقتصاد موجب رکود در بخش مسکن شده است

طبق اظهارات حسن محتشم رئیس انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان، سیاست‌های حاکم بر اقتصاد موجب رکود در بخش مسکن شده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از مشرق، حسن محتشم ضمن اشاره به اینکه نباید دولت اجازه دهد که سال آینده رکود مسکن وارد پنجمین سال خود شود، بیان کرد: در حال حاضر سهم مسکن به طور واقعی در اقتصاد کشور ۱۶ درصد می باشد پس اگر مسکن از رکود خارج شود تحولی اساسی در اقتصاد کشور رخ خواهد داد. بخش مسکن در اقتصاد کشور تأثیر بسزائی دارد و اگر رونق پیدا کند، می تواند باعث ایجاد اشتغال و پویا شدن اقتصاد شود.

وی تصریح کرد: رکود مسکن ناشی از رکود اقتصاد کلان کشور است و اگر این رکود ادامه پیدا کند تبعات منفی زیادی در پی خواهد داشت. این رکود مسکن، چندان عادی و معمولی نیست و دولت نیز به خوبی می‌داند که مسکن به خاطر شرایط حاکم بر اقتصاد کلان کشور و متأثر از این سیاست‌های دولت دچار رکود شده است.

نقش سیاست‌های حاکم بر اقتصاد بر رکود بخش مسکن

محتشم اضافه کرد: دولت باید شرایط اقتصادی کشور را تغییر دهد چرا که سیاست‌های حاکم بر اقتصاد موجب رکود در بخش مسکن شده است هر چند بخش مسکن به تنهایی نمی‌تواند رونق بگیرد.

رئیس انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان با اشاره به اینکه رشد اندک معاملات را در ماه گذشته شاهد بودیم، توضیح داد: سیاست دولت در بخش اقتصاد کلان بیش‌تر بر کنترل تورم متمرکز بوده است و این باعث شده تا در سایر بخش‌های اقتصادی و به‌خصوص مسکن رکود حاکم شود.

حال با توجه به اینکه دو سال پیش اعلام شد تا افق ۱۴۰۴ سالانه باید یک میلیون مسکن احداث شود اگر این تعداد احداث می‌شد می توانستیم امیدوار باشیم که عرضه و تقاضا متعادل شود، اما متاسفانه آمارها حاکی از این است که هیچ زمانی به این عدد و آمار نرسیده‌ایم.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

رونق صنعت مسکن محرک اقتصادی بسیاری از صنایع وابسته

رونق صنعت مسکن محرک اقتصادی بسیاری از صنایع وابسته

اقتصاد ایران مدت‌ها است که از رکود رنج می برد. رونق صنعت مسکن به عنوان ...