خانه » بانک و بیمه » شرایط بازنشستگی کارکنان مراکز خاص درمانی بنیاد شهید و امور ایثارگران
شرایط بازنشستگی کارکنان مراکز خاص درمانی بنیاد شهید و امور ایثارگران
شرایط بازنشستگی کارکنان مراکز خاص درمانی بنیاد شهید و امور ایثارگران

شرایط بازنشستگی کارکنان مراکز خاص درمانی بنیاد شهید و امور ایثارگران

مهندس سید محمدعلی جنانی مدیرکل امور فنی مستمری‌های سازمان تامین اجتماعی، شرایط بازنشستگی کارکنان مراکز خاص درمانی بنیاد شهید و امور ایثارگران را توضیح داد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، مهندس سید محمدعلی جنانی اظهار داشت: بر اساس تصویب هیأت وزیران در سال ۹۵/۸/۱۷ و همچنین طبق بند (۵) آئین نامه اجرائی قانون نحوه بازنشستگی جانبازان انقلاب اسلامی ایران و جنگ تحمیلی و معلولین عادی و شاغلین مشاغل سخت و زیان آور، برخی از مشاغل کارکنان مراکز خاص درمانی بنیاد شهید و امور ایثارگران به عنوان مشاغل سخت و زیان آور تقسیم شده است.

وی در ادامه بیان داشت: تمامی کارکنان شاغل در مراکز خاص درمانی بنیاد شهید و امور ایثارگران که دارای حداقل ٢٠ سال سابقه خدمت تمام بوده و دو سوم از خدمت خود را متصدی در یکی از مشاغل اشاره شده در فوق باشند، می توانند بدون شرط سنی تقاضای بازنشستگی خود را به بالاترین مقام بنیاد شهید ارائه و آن نهاد نیز در صورت موافقت با بازنشستگی آنان می بایست درخواست مربوطه را همراه با تمامی احکام پرسنلی از بدو استخدام، تائید به اشتغال عمل در پستهای سازمانی به آخرین شعبه تامین اجتماعی دریافت کننده حق بیمه ارسال نماید.

بازنشستگی مراکز خاص درمانی بنیاد شهید

جنانی همچنین با اشاره به درجه بندی مشاغل سخت و زیان آور و میزان سنوات ارفاقی اظهار نمود: متصدیان پست سازمانی پزشک که به صورت تمام وقت در مراکز خاص درمانی جانبازان اشتغال به کار دارند، درجه یک، یک ماه سنوات ارفاقی به ازاء هر سال برای بازنشستگی محاسبه خواهد شد.

وی بیان کرد: متصدیان پست سازمانی مددکار اجتماعی که به صورت تمام وقت در مراکز خاص درمانی جانبازان اشتغال به کار داشته باشند، برای بازنشستگی از نظر مشاغل سخت و زیان آور درجه دو، دو ماه سنوات ارفاقی به ازاء هر سال دریافت می نمایند.

مدیر کل امور فنی مستمری های سازمان تامین اجتماعی در ادامه افزود: متصدیان پست های سازمانی پرستار، بهیار، کمک بهیار که به صورت تمام وقت در مراکز خاص درمانی جانبازان اشتغال دارند، برای بازنشستگی درجه ٣ و سه ماه سنوات ارفاقی به ازاء هر سال محاسبه می گردد.

جنانی در انتها بیان داشت: طبق آئین نامه اجرایی قانون، حداکثر سنوات ارفاقی قابل احتساب پنج سال می باشد و مجموع سنوات اصلی و ارفاقی نباید از ٣٠ سال تجاوز نماید. همچنین اشتغال به کار مجدد کارکنان مشمول این تصویب نامه پس از بازنشستگی ممنوع می باشد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

افزایش 81 درصدی حجم مستمری های پرداختی تامین اجتماعی

افزایش ۸۱ درصدی حجم مستمری های پرداختی تامین اجتماعی

ﺩﻛﺘﺮ ﺳﻴﺪ تقی ﻧﻮﺭﺑﺨﺶ مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، با اعلام اینکه حجم مستمری های پرداختی ...