خانه » سایر » آماده‌باش سازمان ملی زمین در اراضی ملی کشور و محیط ‌زیست
آماده‌باش سازمان ملی زمین در اراضی ملی کشور و محیط ‌زیست
آماده‌باش سازمان ملی زمین در اراضی ملی کشور و محیط ‌زیست

آماده‌باش سازمان ملی زمین در اراضی ملی کشور و محیط ‌زیست

حسین معصوم با اعلام آماده‌باش کامل یگان‌های حفاظت سازمان ملی زمین در اراضی ملی کشور و محیط ‌زیست، از آمادگی دادسراها برای دریافت گزارش‌های مردمی درباره موضوع اراضی ملی و طبیعی اطلاع داد.

حسین معصوم، نماینده تام‌الاختیار وزیر راه و شهرسازی در شورای حفظ حقوق بیت‌المال اظهار داشت: مردم مطمئن باشند هر گزارشی که به دست ما برسد آن را دنبال کرده و برخورد قضایی با تخلفات و متخلفان در اسرع وقت صورت می پذیرد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از مهر، وی همچنین با اشاره به احتمال افزایش تخلفات و تعرضات به زمین‌های ملی در ایام تعطیلات نوروز و لزوم نگه‌داری از سرمایه‌های ملی توسط مردم، ضمن تبریک سال جدید به تمامی هموطنان اظهار داشت: در بخشنامه‌ای که هر ساله توسط دادستان کل کشور صادر می‌شود بر لزوم ورود دادسراها به موضوع پرونده‌های زمین‌خواری مورد تاکید قرار می‌گیرد و برای رسیدگی به آن نیز در نقاط مختلف، کشیک‌های لازم جهت حفاظت، مستقر می‌شوند.

مشاور وزیر راه و شهرسازی در ادامه ضمن تاکید بر این مطلب که در حال‌حاضر هماهنگی بسیار موثری بین دستگاه‌های اجرایی و قضایی برای موضوع تصرفات اراضی منابع طبیعی و محیط‌ زیست به وجود آمده است، خاطر نشان کرد: یگان‌های حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن و همچنین یگان‌های حفاظت منابع طبیعی در حالت آماده باش بوده و مردم می‌توانند اطلاعاتی را که راجع به تصرفات، تغییر کاربری و یا تخلفاتی مشاهده شده به یگان‌های مستقر و سامانه‌هایی که برای این منظور آماده شده، گزارش نمایند. دادسراها نیز آمادگی کامل پذیرش گزارش‌های مردمی در این رابطه را دارند.

همکاری مردم در مورد اراضی ملی

معصوم اظهار داشت: بی شک وقتی مردم و شهروندان در موضوعات وارد شوند نتایج خیلی بهتری به دست خواهد آمد. آمارها در چند سال گذشته نشان دهنده آن است که حتی در برخی از استان‌های کشور تصرف اراضی در ایام تعطیلات به دلیل حفاظت کامل به صفر رسیده است.

وی همچنین ضمن تاکید بر نقش موثر گزارش‌های مردمی در کاهش تخلفات زمین خواری و تعرض به اراضی ملی و منابع طبیعی، افزود: با توجه به آنکه وسعت بسیار زیادی در اراضی منابع طبیعی و اراضی ملی در کشور وجود دارد، احتمال دارد در برخی نقاط با مشکلاتی مواجه گردیم که یقینا در صورت همکاری مردم مطمئنا موردی نخواهد بود که گزارش شود و اقدام قضایی مناسب صورت نگیرد.

معصوم در ادامه تاکید کرد: مردم، روستاییان، گردشگران در ایام نوروز در نقاط مختلف حضور دارند و گزارش‌های مردمی و همچنین همکاری مردم، موثرترین راهی است که می تواند به ما در برخورد با پدیده زمین‌خواری و تخلف، کمک نماید. هرجا که مردم حضور داشتند و ارتباط با مردم تسهیل شده و حضور مردمی تقویت شده است، نتایج بسیار موثری را به دست آمده که آمار هم این روش را تایید و تاکید می‌کنند.

مشاور وزیر راه و شهرسازی در انتها بیان کرد: درخواست من این است که مردم در ایام نوروز، نسبت به محیطی که در آن حضور پیدا می‌کنند، حساسیت لازم را داشته و تخلفاتی را که مشاهده می‌کنند حتما به ادارات راه و شهرسازی، منابع‌طبیعی و جهادکشاورزی و همچنین دادسراها، گزارش دهند. مردم مطمئن باشند هر گزارشی که برسد ما آن را دنبال کرده و برخورد قضایی با این تخلفات در اسرع وقت صورت می پذیرد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

وجوه سپرده گذاران کاسپین تا سقف 20 میلیون تومان پرداخت خواهد شد

وجوه سپرده گذاران کاسپین تا سقف ۲۰ میلیون تومان پرداخت خواهد شد

محسنی اژه ای معاون اول قوه قضاییه اظهار داشت: بر اساس تعهدات بانک مرکزی، وجوه ...