خانه » اخبار جهان » کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی در پی افزایش نرخ بهره
کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی در پی افزایش نرخ بهره
کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی در پی افزایش نرخ بهره

کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی در پی افزایش نرخ بهره

به دلیل موضع فدرال رزرو آمریکا در خصوص افزایش نرخ بهره قیمت طلا امروز پس از آنکه نتوانست از یک سطح مقاومت کلیدی عبور کند، کاهش یافت ولی توانست خود را در نزدیکی بالاترین قیمت دو هفته اخیر نگه دارد.

به گزارش آی آراقتصاد به نقل از رویترز، قیمت طلا امروز پس از آنکه نتوانست از یک سطح مقاومت کلیدی عبور کند، کاهش یافت اما به دلیل موضع محتاطانه فدرال رزرو آمریکا در خصوص افزایش نرخ بهره، در نزدیکی بالاترین رقم دو هفته اخیر که دیروز تجربه کرده بود باقی ماند.

رئیس فدرال رزرو شعبه شیکاگو چارلز ایوانزبیان داشت، فدرال رزرو احتمالا حداقل تا ماه ژوئن منتظر خواهد ماند و بعدا تصمیم خواهد گرفت که آیا نرخ بهره را مجدد افزایش بدهد یا نه.

مطابق این گزارش، قیمت هر اونس طلا امرز با ۰۴ درصد کاهش به ۱۲۲۸ دلار و ۶۰ سنت رسید.

تحلیل قیمت طلا در بازار جهانی

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز اظهار کرد، پس از آنکه قیمت طلا نتوانست از سطح مقاومت فنی ۱۲۳۷ دلار عبور کند، انتظار می رود قیمت فلز زرد به رقم ۱۲۲۱ دلار کاهش یابد.

شاخص دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی، امروز با ۰٫۲ درصد کاهش به ۱۰۰٫۲۴۰ رسید.

به گفته تحلیلگران و تجار، عدم اتخاذ یک سیاست اقتصادی مشخص از سوی دولت دونالد ترامپ سرمایه گذاران را نگران ساخته و زمانی که بازارهای بورس با افت مواجه می شود، افراد بیشتری به خرید طلا روی می آورند.

پس از آنکه بانک مرکزی آمریکا هیچ صحبتی از سرعت بخشیدن به سیاست افزایش نرخ بهره خود نکرده، گمانه زنی ها در مورد اینکه فدرال رزرو برای مقابله با سیاست های تورم زای دولت ترامپ نرخ بهره را بیشتر افزایش خواهد داد، تضعیف شده است.

حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا از ۸۳۴٫۱۰ تن در روز جمعه، ۰٫۴۶ درصد کاهش یافته و به ۸۳۰٫۲۵ تن در روز دوشنبه رسیده است.

کد تخفیف

۳ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

پیش بینی صعود قیمت طلا در بازارهای جهانی علیرغم ثبات فعلی

پیش بینی صعود قیمت طلا در بازارهای جهانی علیرغم ثبات فعلی

کارشناسان وال استریت و سرمایه‌گذاران در نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز انتظار داشتند صعود قیمت طلا ...