خانه » عمومی اقتصاد » عملکرد ضعیف دولت در برنامه مسکن با تامین ۱۰ تا ۱۵ درصدی نیازها
عملکرد ضعیف دولت در برنامه مسکن با تامین 10 تا 15 درصدی نیازها
عملکرد ضعیف دولت در برنامه مسکن با تامین ۱۰ تا ۱۵ درصدی نیازها

عملکرد ضعیف دولت در برنامه مسکن با تامین ۱۰ تا ۱۵ درصدی نیازها

ایرج رهبر با بیان این مطلب که دولت در برنامه مسکن ضعیف عمل کرده است افزود: در ۴ سال گذشته تنها نیاز ۱۰ تا ۱۵درصدی مسکن در جامعه پاسخ داده شده و نیاز ۸۵ درصدی جامعه به سالانه یک میلیون مسکن روی هم انباشته شده است.

ایرج رهبر با ذکر این مطلب بیان داشت:‌ به دلیل نبود تولید، توازن میان عرضه و تقاضا برهم خورده و به احتمال زیاد سال ۹۶ و به ویژه از نیمه های آن شاهد افزایش قیمت مسکن خواهیم بود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از افکار نیوز، وی خاطرنشان کرد: ‌با توجه به انتخابات دوره دوازهم ریاست جمهوری بسیاری از متقاضیان در نیمه نخست سال دست نگه داشته و معاملات متوقف خواهد شد و باید دید دولت آینده چه برنامه ای برای تامین مسکن دارد و چه تسهیلاتی را ارائه خواهد کرد.

وی افزون کرد: در نیمه نخست سال ۹۶ همه در حالت انتظار به سر خواهند برد که بنابراین پیش بینی می شود در نیمه دوم سال معاملات افزایش یافته و بازار از رونق برخوردار شود.

رکود مسکن ناشی از عملکرد ضعیف برنامه مسکن

وی ادامه داد: دولت به عنوان مسئول و متولی برنامه مسکن در کشور باید مسکن را در ریلی قرار دهم تا از رکود درآید وگرنه در آینده ای نه چندان دور با چالش جدی در این بخش مواجه خواهیم شد.

وی نصریح کرد: دولت یازدهم در زمینه برنامه مسکن ضعیف عمل کرده است و به همین دلیل مسکن در رکود فرو رفت. طی این چند سال اعلام شده است که مسکن اضافی وجود دارد، از طرفی هم طرح جامع مسکن به این موضوع می پردازد که سالانه یک میلیون مسکن در کشور مورد نیاز است. این تناقض شکل گرفته به این دلیل است که برنامه خاصی ارائه نمی شود تا مشخص کند سهم مسکن های اضافی در برنامه جامع مسکن چقدر است و چگونه می توان به تعادل میان عرضه و تقاضا رسید.

وی توضیح داد:‌ در سال نیازمند تامین حداقل یک میلیون مسکن برای افراد کشور هستیم که احتمالا به وزیر محترم آمار اشتباه داده اند که نیاز نیست مسکن جدید ساخته شود در حالی که وی نظریه پرداز است باید تجزیه و تحلیل کرده و در نهایت با بررسی دقیق اعلام کند که مسکن اضافه داریم.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

افزایش قیمت در بازار فولاد علت مشکلات در تولید قطعات خودرو

افزایش قیمت در بازار فولاد علت مشکلات در تولید قطعات خودرو

طبق اظهارات رئیس اتحادیه آهنگران و صنعت‌گران خودرو، افزایش قیمت صورت گرفته در بازار فولاد ...