خانه » اخبار جهان » تضعیف قدرت دلار در سطح بازارهای بین المللی در پی افزایش نرخ بهره در آمریکا
تضعیف قدرت دلار در سطح بازارهای بین المللی در پی افزایش نرخ بهره در آمریکا
تضعیف قدرت دلار در سطح بازارهای بین المللی در پی افزایش نرخ بهره در آمریکا

تضعیف قدرت دلار در سطح بازارهای بین المللی در پی افزایش نرخ بهره در آمریکا

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل ازجام نیـوز، برخلاف همیشه که با افزایش نرخ بهره در آمریکا شاهد قدرت‌گیری دلار آمریکا در سطح جهانی بوده‌ایم، این بار سناریوی دیگری شکل گرفت و پس از اعلام افزایش نرخ بهره شاهد تضعیف قدرت دلار در سطح بازارهای بین المللی بودیم.

این رویداد زمانی اتفاق افتاد که در بیانیه خوانده شده توسط رییس فدرال ریزرو به این نکته اشاره شد که برخلاف تصورات و اعلام‌های قبلی مبنی بر این‌که نرخ بهره در سال ۲۰۱۷، ۳ بار افزایش را تجربه خواهد کرد.

پس از اینکه دومین افزایش نرخ بهره در ۳ ماه آینده صورت گیرد، افزایش سومین مرتبه نرخ بهره در صورتی که چشم‌اندازهای اقتصادی به مرحله مناسبی رسیده باشند، شکل خواهد گرفت و همین خبر باعث شد تا مجددا سناریوی تنها ۲ بار افزایش نرخ بهره در سال ۲۰۱۷ قوت پیدا کند و افزایش نرخ بهره به ۳ بار و بیشتر از آن به سال ۲۰۱۸ موکول شود و پیرامون آن سناریوهای افزایش‌های سریع نرخ بهره در آمریکا، تبدیل به سناریوهای افزایش تدریجی نرخ بهره گشتند.

تضعیف قدرت دلار و تبعات آن

این اتفاق به تنهایی کافی بود تا فعالان بازار در مورد بیاینه خوانده شده نظر مساعدی نداشته باشند و همین موضوع باعث کاهش قدرت دلار در سطح جهانی شد.

اتفاق ذکر شده می‌تواند کماکان اثرات خود را بر روند حرکتی بازار بگذارد و با توجه به اینکه شاخص دلار ایندکس آمریکا بعد از این اتفاق به پایین‌ترین حد خود در بازه یک ماهه گذشته رسیده است، اما می‌توان انتظار داشت که در هفته پیش رو نیز کماکان دلار آمریکا تمایل به کاهش ولی با شیب ملایم‌تری داشته باشد.

در صورتی که این کاهش ملایم محقق شود، در سمت مقابل، افزایش قیمت فلزات اساسی و قیمت طلا را نیز می‌توان مشاهده کرد و ین ژاپن نیز که تا قبل از اعلام نرخ بهره در بازارهای بین المللی تضعیف شده بود، مجددا تمایل به سمت قدرت‌گیری را پیدا خواهد کرد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

عدم پیش بینی کاهش قیمت طلا برای نخستین بار طی هفت سال گذشته

عدم پیش بینی کاهش قیمت طلا برای نخستین بار طی هفت سال گذشته

در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز برای نخستین بار در هفت سال گذشته، حتی یک کارشناس نیز ...