خانه » بازرگانی » سهم ناچیز کشور در تجارت جهانی زعفران علیرغم تولید بالا
سهم ناچیز کشور در تجارت جهانی زعفران علیرغم تولید بالا
سهم ناچیز کشور در تجارت جهانی زعفران علیرغم تولید بالا

سهم ناچیز کشور در تجارت جهانی زعفران علیرغم تولید بالا

علی حسینی عضو شورای ملی زعفران ضمن اشاره به این مطلب که بیش از  ۹۰  درصد تولید زعفران دنیا در کشورمان صورت می گیرد، بیان داشت: با توجه به تولید بیش از ۹۰ درصد این محصول در ایران، سهم کشور ما در تجارت جهانی این محصول چندان چشمگیر نمی باشد.

علی حسینی ضمن اشاره به اینکه بیش از  ۹۰  درصد تولیدزعفران در کشور ما اتفاق می افتد، اظهار کرد: با توجه به سطح زیر کشت زعفران بالغ بر ۹۰ هزار هکتار بیش از ۹۰ درصد تولیدزعفران به صورت انحصاری متعلق به ماست که با وجود این شرایط قادر به تأمین کل نیاز دنیا می باشیم.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از صداوسیما، وی در ادامه بیان نمود: سهم کشور ما در تجارت جهانی به اندازه کافی چشمگیر نیست چرا که سایر کشورهای تولید کننده زعفران کشور ما را تحت عنوان و بسته بندی‌های جدید به اسم خود بسته بندی و صادر می نمایند.

عزم افغانستان برای رقابت در تولید زعفران

حسینی همچنین با بیان این مطلب که افغانستان عزم خود را برای رقابت در تولیدزعفران با کشور ما به کار گرفته است، اظهار کرد: با توجه به تولید ناچیززعفران در افغانستان باید گفت که این امر شعار و تبلیغی بیش نیست.

این عضو شورای ملی‌زعفران در ادامه گفت: با وجودی که هیچ کشوری قادر به رقابت تولید با کشور ما نمی باشد از این رو لازم است که با اعمال مدیریت صحیح و حمایت همه جانبه دولت از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری نماییم.

وی در انتها در پاسخ به این سؤال که افغان‌ها برای صادرات زعفران به هند تعرفه‌ای پرداخت نمی کنند، بیان داشت: این درحالی است که هند از کشور ما تعرفه‌ای بالا اخذ می کند از این رو مسئولان وزارت جهاد کشاورزی بایستی برای واردات سایر ادویه‌ها از هند تعرفه بالایی وضع نمایند چرا که این امر تثبیت جایگاه ما در بازار هند را به همراه خواهد داشت.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

انتقاد از میزان تعرفه قطعات منفصله مربوط به صنعت لوازم خانگی

انتقاد از میزان تعرفه قطعات منفصله مربوط به صنعت لوازم خانگی

دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی ضمن انتقاد از میزان تعرفه قطعات منفصله مربوط به صنعت ...