خانه » بانک و بیمه » افزایش ۸۱ درصدی حجم مستمری های پرداختی تامین اجتماعی
افزایش 81 درصدی حجم مستمری های پرداختی تامین اجتماعی
افزایش ۸۱ درصدی حجم مستمری های پرداختی تامین اجتماعی

افزایش ۸۱ درصدی حجم مستمری های پرداختی تامین اجتماعی

ﺩﻛﺘﺮ ﺳﻴﺪ تقی ﻧﻮﺭﺑﺨﺶ مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، با اعلام اینکه حجم مستمری های پرداختی در سال ١٣٩٢ را ٢٠٠ هزار میلیارد ریال بوده است بیان داشت: با رویکرد حمایتی دولت یازدهم، حجم مستمری های پرداختی ٨١ درصد افزایش پیدا کرده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، ﺩﻛﺘﺮ ﺳﻴﺪ تقی ﻧﻮﺭﺑﺨﺶ ﺩﺭ آیین رونمایی از ۶٠ قلم داروی جدید شرکت های دارویی و سازمان تامین اجتماعی بیان کرد: این سازمان نقطه اتکایی برای همه بیمه شدگان، کارفرمایان و مستمری بگیران می باشد. وی تاکید داشت: مستمری بگیران و کارگران آینده خویش را در گرو تدبیر این سازمان می دانند. هرگونه بی ثباتی، درگیر شدن در حاشیه های غیرمرتبط و پرداخت در ماموریت های غیراصلی در چنین سازمانی که گستره وسیعی از خدمات از بدو تولد تا پس از فوت را ارائه می دهد از مطلوبیت این سازمان خواهد کاست.

وی همچنین اظهار داشت: براساس تحقیق و تفحص مجلس و گزارش منشر شده از آن در سال ١٣٩٢ به خدشه دار شدن اصول یاد شده، به آسیب پذیری سازمان تامین اجتماعی منجر گردید. ۴٢ میلیون نفر، خانواده بزرگ تامین اجتماعی در کشور می باشند که از این میان پنج میلیون و ٣٠٠ هزار تن از شاغلان دیروز، امروز مستمری بگیر این سازمانند؛ به عبارتی از هر دو نفر، یک نفر از خدمات این سازمان برخوردار می شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، همچنین بیان نمود: سازمان تامین اجتماعی با ریسک هایی از جمله کهنسالی، بیماری و بیکاری و همچنین ١۶ مزیت بیمه دیگر، نقش کلیدی در حمایت از نیروی مولد کشور برعهده گرفته است. در سال ١٣٨٩ مستمری ها ۶ درصد و در سال ١٣٩٠ این افزایش به ٢ درصد رسیده بود که اگر با نرخ تورم تعدیل نماییم، رشد مستمری ها در هشت سال پیش از دولت یازدهم بیش از ٣٧ درصد نمی باشد.

خدمات دارویی در کنار مستمری های پرداختی

وی راه اندازی همچنین ۷ بیمارستان و ۴۵ مرکز درمانی در مناطق محروم را اقدامی در جهت توسعه دانست و افزود: سازمان در بخش بیمه ای در سال ٩۵ معادل ٧١٠ هزار میلیارد ریال منابع تجهیز کرده است که این منابع بدون اتکا به بودجه تامین شده بود. با تدوین برنامه پنج ساله سازمان تامین اجتماعی و سازماندهی ١٢هلدینگ در راستای اقتصاد مقاومتی و تقویت صادرات، راه اندازی پروژه ستاره خلیج فارس و تخصیص ٢۵٠ هزار میلیارد ریال پروژه های نیمه تمام، این سازمان گام های موثری در جهت توسعه برداشته است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، همچنین تصریح کرد: از سال ١٣٩۴ با تحلیلی جامع روی محصولات وارداتی از جنبه های مختلفی همچون اثر بخشی بالینی، هزینه اثر بخشی، جذابیت و آینده بازار انجام گرفت، توانستیم ١٠٠ محصول دارویی و ۵٠ ماده اولیه در حوزه دارویی ایجاد نماییم. تولید این اقلام به ٩ شرکت محصول ساز و ۶ شرکت ماده اولیه وابسته به این سازمان واگذار شده است. این طرح موفق نشان دهنده هم افزایی و کارگروهی می باشد.

وی در پایان یادآوری کرد: شرکت دارویی تامین اجتماعی به عنوان بزرگترین شرکت دارویی کشور، توانسه است ۶٠ محصول دارویی جدید را به ثبت رساند؛ تولید این محصولات بدون سرمایه و با تاکید بر بهره وری صورت پذیرفته است؛ سازمان تامین اجتماعی در دولت گذشته، به جای پرداختن به وظایف خویش محلی برای تنازع بقا شده بود ولی این روزها در مسیر اصلی خویش گام بر می دارد. توسعه خدمات غیر حضوری، اجرای پرداخت یکپارچه مستمری در سال ٩۵ و حذف دفترچه ها در مراکز درمانی تامین اجتماعی، از دیگر اقدامات در دستور کار مهم این سازمان برای آینده است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

برداشت 28 میلیارد تومانی از حساب های سازمان بازنشستگی شهرداری

برداشت ۲۸ میلیارد تومانی از حساب های سازمان بازنشستگی شهرداری

حافظی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران ضمن بیان این ...