خانه » بورس،ارز، سکه » اعلام سازمان خصوصی‌سازی درباره ثبت نام جدید برای سهام عدالت
عبدالله‌پوری حسینی رییس سازمان خصوصی‌سازی
عبدالله‌پوری حسینی رییس سازمان خصوصی‌سازی

اعلام سازمان خصوصی‌سازی درباره ثبت نام جدید برای سهام عدالت

بنا بر اعلام سازمان خصوصی‌سازی تا زمانی که ثبت نام‌شدگانِ قطعی، ساماندهی نشوند ثبت نام جدید برای سهام عدالت انجام نخواهد شد و این ساماندهی احتمالا تا پایان سال ۱۳۹۶ به طول خواهد انجامید.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، از ۱۷ اسفند سال گذشته مشمولان سهام عدالت می‌توانستند از طریق سایت www.samanese.ir صورت حساب سهام عدالت خود را مشاهده کنند. تعداد زیادی از اشخاصی که به دلایل مختلف در طرح سهام عدالت ثبت نام نکرده بودند برایشان این سوال پیش آمد که می‌توانند برای گرفتن سهام عدالت ثبت نام کنند یا خیر؟

عبدالله‌پوری حسینی رییس سازمان خصوصی‌سازی، در این‌باره پاسخ داد تا زمانی که ساماندهی ثبت نام شدگان قطعی که تعدادشان ۴۹ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۱۹۳ نفر است انجام نگیرد، سازمان خصوصی‌سازی به فکر ثبت نام جدید نخواهد بود. در شرایط فعلی که باید سهام  ۴۹ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۱۹۳ نفر ساماندهی شوند، کار سختی است که فایل جدیدی برای ثبت نام سهام عدالت باز گردد.

نظر سازمان خصوصی‌سازی درباره ثبت نام جدید

عبدالله پوری حسینی با اظهار امیدواری بیان کرد که در اواسط یا اواخر سال ۱۳۹۶ ساماندهی سهام عدالت برای ثبت نام شدگان فعلی به اتما رسیده و موضوع ETF ها تعیین تکلیف و اجرایی خواهد شد. بعد از گذشت ۶ الی ۹ ماه از این موضوعات مسئولان امر از مشکلات سهام عدالت فارغ شده و تصمیمی درباره افرادی که ثبت نام نشده‌اند اتخاذ خواهند کرد.

رییس سازمان خصوصی‌سازی همچنین بیان کرد: دولت نیز قبول دارد که یک عده جامانده از سهام عدالت وجود دارند. این افراد نیز حق دارند ثبت نام شوند اما یا ثبت نام نشده‌اند یا مدارکشان کامل نشده و علاوه بر این افراد یک عده هم به ناحق شناسایی نشده‌اند که تعداد دقیقشان مشخص نیست. شورای عالی اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ هم به دولت تصریح کرده که می‌تواند از آن افراد با ساز و کاری ثبت نام نماید.

پوری حسینی تاکید کرد: در این مورد وقتی سرمان خلوت تر شد بررسی خواهیم کرد که پیشنهادها در این زمینه چه می باشند با این حساب افرادی که به هر دلیلی از طرح سهام عدالت جا مانده‌اند یا اینکه به ناحق شناسایی نشده‌اند فعلا نمی‌توانند در در طرح سهام عدالت ثبت نام کنند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تفاهم‌نامه همکاری معاونت علمی و مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان اتاق بازرگانی

تفاهم‌نامه همکاری معاونت علمی و مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان اتاق بازرگانی

تفاهم‌نامه همکاری معاونت علمی و مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران ...