خانه » بازرگانی » کشف بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان قاچاق طی سال جاری
کشف بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان قاچاق طی سال جاری
کشف بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان قاچاق طی سال جاری

کشف بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان قاچاق طی سال جاری

قاسم خورشیدی سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ضمن اعلام کشف بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان قاچاق‌طی سال جاری بیان داشت: بیش از ۶ هزار میلیارد تومان از این کشفیات مربوط به قاچاق ارز می باشد.

قاسم خورشیدی اعلام نمود: کشفیات در سال ۹۵ نسبت به سال قبل رشد ۱۰۰ درصدی داشته است در حالی که در سال ۹۴ ارزش کالاهای مکشوفه ۵ هزار میلیارد تومان بوده این رقم در سال ۹۵ به مبلغ بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایبنا، سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در ادامه با بیان اینکه در سال ۹۵ نیروی انتظامی ۹۵ هزار پرونده قاچاق‌در دستگاه قضایی تشکیل داده است، خاطر نشان کرد: سازمان حمایت از مصرف کننده با ۱۴ هزار، گمرک با هزار و ۴۰۰ و وزارت اطلاعات با ۲۰۰ پرونده در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.

بالاترین ارزش کشفیات قاچاق مربوط به پرونده های وزارت اطلاعات

خورشیدی همچنین اظهار داشت: از نظر ارزش بالاترین ارزش کشفیات مربوط به پرونده های وزارت اطلاعات بوده که عمدتاً مربوط به کشف ارز  می باشد و بیش از ۶ هزار میلیارد تومان برآورد می گردد این در حالی است که ارزش کشفیات کالای نیروی انتظامی نیز بالغ بر ۳ هزار میلیارد تومان در سال ۹۵ می باشد.

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیان داشت: سازمان حمایت از مصرف کننده با ۳۰۰ میلیارد تومان و گمرگ با ۲۰۰ میلیارد تومان در رده های بعدی ارزش گذاری کشفیات کالای قاچاق در سال ۹۵ می باشند. در این پرونده ها در مجموع بیش از ۸۳ هزار نفر به عنوان مظنون دستگیر شده و پرونده برای آنها تشکیل شده است.

خورشیدی در انتها بیان داشت: در سال ۹۵ هزار و ۲۰۰ باند سازمان یافته قاچاق کشف و متلاشی شده است که نسبت به سال ۹۴ بیش از ۹۰ درصد رشد داشته است در عین حال، قاچاق گازوئیل و بنزین به حدود صفر نزدیک شده است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

رشد 47.8 درصدی فروش کالای قاچاق در حوزه کالاهای اعاده ای

رشد ۴۷٫۸ درصدی فروش کالای قاچاق در حوزه کالاهای اعاده ای

طبق اظهارات رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی رشد ۴۷٫۸ درصدی فروش کالای قاچاق ...