خانه » بازرگانی » کاهش تقاضا برای خرید میوه در روزهای نخستین سال
کاهش تقاضا برای خرید میوه در روزهای نخستین سال
کاهش تقاضا برای خرید میوه در روزهای نخستین سال

کاهش تقاضا برای خرید میوه در روزهای نخستین سال

علی مهاجران رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار ضمن اشاره به کاهش تقاضا برای خرید میوه در آستانه نوروز اظهار کرد: پرتقال های درجه و یک در میادین میوه و تره بار کشور به پایان رسیده است وشاهد افزایش قیمت موز درسطح شهرها هستیم.

علی مهاجران، در خصوص تغییرات قیمت انواع میوه بیان داشت: قیمت هر کیلو خیارگلخانه ای با کاهش ۵۰۰ تومانی نسبت به روز گذشته به حدود سه تا چهار هزار تومان رسیده و هرکیلو خیار بوته ای نیز ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان به فروش می رسد. به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از تسنیم، وی با اشاره به وفور پرتقال و کاهش تقاضا در میادین میوه و تره بار خاطر نشان کرد: پرتقال در میادین میوه و تره بار به وفور موجود می باشد که در این میان پرتقال والنسیا کلیویی ۶۰۰۰ هزار تومان و پرتقال جنوب درجه دو و سه ۸۵۰۰ تا ۹۰۰۰ تومان و درجه یک به کیلویی ۱۲۰۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار با بیان اینکه پرتقال های قاچاق نیز در میادین میوه و تره بار به فروش می رسند، اظهار کرد: پرتقال های مصری و ترکیه ای در ظروف ایرانی در میادین میوه و تره بار عرضه می شود که در این میان پرتقال های مصری دارای کیفیت بسیار مطلوب نظیر پرتقال درجه یک جنوب می باشند و کیلویی ۱۲۰۰۰ هزار تومان به فروش می رسند. در میان پرتقال های قاچاق پرتقال های ترکیه ای نیز به چشم می خورند که یخ زده بوده و بی کیفیت هستند و قیمت هر کیلو از این محصول به ۳۹۰۰ تومان می باشد.

کاهش تقاضا برای میوه در آستانه سال نو

مهاجران در ادامه با بیان این مطلب که پرتقال های مرغوب در میادین تمام شده است، بیان کرد: پرتقال های مرغوب داخلی از جمله تامسون در میادین میوه وتره بار به پایان رسیده و یا بعضا در مغازه های دپو شده است. ۵ تا ۶ درصد سیب های موجود در میادین نیز سیب میانه می باشند که قیمت این محصول ۷۵۰۰ تومان بوده و در این میان ۸۰ درصد سیب ها مشتری نداشته و قیمت آن در نوع سفید کیلویی ۵۰۰۰ تومان وقرمز به کیلویی ۴۰۰۰ هزار تومان می باشد.

وی همچنین با اشاره به اینکه تا روز چهارم و پنجم فروردین ماه سردخانه ها تعطیل می باشند، بیان داشت: از امروز تا چهارم یا پنجم فروردین ماه سردخانه ها تعطیل خواهد شد و طرح تنظیم بازار برای عرضه سیب و پرتقال مجددا از پایان تعطیلات نوروزی آغاز می گردد و با وجود تقاضای مردم از بازار پیش بینی برای افزایش قیمت میوه نداریم.

مهاجران درباره قیمت کیوی نیز گفت: قیمت هر  کیلو کیوی با افزایش ۱۵۰۰ تومانی در نوع درجه یک از ۴۵۰۰ تومان به ۶۰۰۰  تومان و در نوع درجه دو از ۳۵۰۰ تومان به ۴۰۰۰  تومان رسیده است. قیمت موز در آخرین روز سال نیز با افزایش بسیاری رو به رو بوده است و هر کیلو موزدر یک ماه گذشته حداقل ۱۰۰۰ تومان رشد قیمتی داشته وامروز از قیمت ۴۵۰۰ تومان به ۶۰۰۰ تومان رسیده است که در این شرایط فروشندگان از جو بازار سوء استفاده کرده و قیمت این محصول را با وجود شرایط بازار میوه افزایش داده اند.

وی در انتها بیان نمود: با توجه به باقی ماندن سیب و پرتقال‌های درجه دو و سه در میادین میوه و تره بار و نداشتن مشتری تقاضا برای بار میوه در آستانه سال نو کاهش پیدا کرده است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*