خانه » سایر » نامگذاری سال ۹۶ به سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال
نامگذاری سال 96 به سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال
نامگذاری سال ۹۶ به سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال

نامگذاری سال ۹۶ به سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامشان به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۶ هجری شمسی، با تبریک ولادت حضرت فاطمه ‌زهرا سلام‌الله‌علیها و عید نوروز به همه ایرانیان بویژه خانواده‌های معظم شهداء و ایثارگران و با آرزوی سالی همراه با برکت، امنیت و رفاه برای عموم مردم ایران و مسلمانان جهان، سال جدید را سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری نمودند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از  اقتصادآنلاین، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در ادامه این پیام سال ۹۵ را همراه با تلخی‌ها و شیرینی‌هایی برای ملت ایران دانستند و ضمن اشاره به برخی از مهمترین عوامل شادکامی ملت در سال گذشته، خاطر نشان ساختند: عزت ایران و هویت ملت عزیز در تمام قضایای سال ۹۵ مشهود بوده است و دشمنان در همه نقاط دنیا به اقتدار و عظمت ملت ایران اعتراف کرده اند.

رهبر انقلاب اسلامی، حضور پر شور مردم انقلابی در روز ۲۲ بهمن در پاسخ به بی‌احترامی رئیس‌جمهور آمریکا و همچنین اجتماع عظیم مردم در روز قدس را نشانی از هویت و اهداف والای مردم ایران خواندند و افزودند: با وجودی که همسایگان ایران و کشورهای منطقه دچار ناامنی می باشند، امنیت کشور در محیط پرتلاطم منطقه‌ای و بین‌المللی شاخص بسیار مهمی به شمار می رود و ملت ایران در طول سال، امنیت پایدار را تجربه کرده است.

اهداف سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال

همت جوانانه و حرکات مؤمنانه فراگیر دو شاخص دیگری بودند که ایشان در ارزیابی موفقیتها و پیشرفتهای ملت ایران به آن اشاره و بیان داشتند: مشاهده و اطلاع از فعالیتهای مبتکرانه‌ی علمی، فرهنگی، تولیدی و ورزشی هزاران گروه جوان در کشور و برگزاری جلسات و فعالیت های دینی، از جمله نقاط مثبت و شادی‌آفرین برای ملت ایران به شمار می رود.

حضرت آیت الله خامنه‌ای پس از آن سختی‌های سال قبل را عمدتاً مربوط به مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم بویژه طبقات ضعیف و متوسط جامعه دانستند و بیان داشتند: من از وضع مردم مطلع هستم و تلخی کام مردم به ویژه طبقات متوسط و ضعیف جامعه را از مشکلات اقتصادی همچون گرانی، بیکاری، تبعیض‌ها و نابرابری‌ها و آسیبهای اجتماعی با تمام وجود حس می‌کنم.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه با تأکید بر اقدام و عمل در نامگذاری سال ۹۵ و انجام کارهای خوبی که مسئولین گزارش آن را داده‌اند، اظهار نمودند: البته فاصله زیادی میان کارهای صورت گرفته با انتظارات مردم و رهبری وجود دارد و آمارهای مثبت و منفی را باید در مجموع مشاهده نماییم.

ایشان، توجه به نام اقتصاد مقاومتی را به تنهایی مؤثر و مفید ندانستند و در خصوص راه‌حل و علاج وضع فعلی، بیان داشتند: علاج، در تقسیم کردن اقتصاد مقاومتی به نقاط کلیدی و مهم و تمرکز همه همت مسئولین و مردم بر آن نقاط می باشد و این نقاط کلیدی عبارت است از تولید داخلی و اشتغال بویژه اشتغال برای جوانان.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، بر اساس همین نیاز، سال ۹۶ را سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری کردند و افزودند: تمرکز و برنامه‌ریزی بر روی این نقاط کلیدی مطالبه رهبری و مردم از مسئولین بوده و موجب پدید آمدن موفقیتهای چشمگیر و محسوس می باشد و مسئولین باید نتایج را در پایان سال به مردم گزارش دهند.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

یک میلیون فرصت شغلی با تحقق برنامه‌های ۱۲ گانه دولت در سال ۹۷

یک میلیون فرصت شغلی با تحقق برنامه‌های ۱۲ گانه دولت در سال ۹۷

بر پایه گفته های معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، تحقق برنامه‌های ...