خانه » اخبار جهان » خوش بینی سرمایه‌گذاران و کارشناسان وال استریت به تداوم رشد قیمت طلا
خوش بینی سرمایه‌گذاران و کارشناسان وال استریت به تداوم رشد قیمت طلا
خوش بینی سرمایه‌گذاران و کارشناسان وال استریت به تداوم رشد قیمت طلا

خوش بینی سرمایه‌گذاران و کارشناسان وال استریت به تداوم رشد قیمت طلا

هر دو گروه سرمایه‌گذاران و کارشناسان وال استریت در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز برای هفته جاری، پس از افزایش نرخ‌های بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا، به تداوم رشد قیمت طلا خوش‌بین بودند.

پس از پایان نشست دو روزه بانک مرکزی آمریکا در چهارشنبه، طلا رشد چشمگیری پیدا کرد. معامله‌گران اظهار کردند افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره مبنا با انتظار بازار برای این رویداد، در قیمتها تاثیر گذاشته بود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، بانک مرکزی آمریکا در نتیجه اعلام افزایش نرخ‌های بهره، بر رویکرد تدریجی برای ادامه روند تحکیم سیاست پولی تاکید کرد و دلار با کاهش روبرو شد و طلا صعود کرد.

در نظرسنجی طلای کیتکو برای هفته جاری، ۱۸ تحلیلگر و معامله‌گر شرکت کردند که از میان آنها ۱۱ نفر یا ۶۱ درصد افزایش قیمت طلا و ۲ نفر یا ۱۱ درصد کاهش قیمت این فلز را پیش بینی کردند در حالیکه ۵ نفر یا ۲۸۱ درصد هم نسبت به جهت حرکت طلا نظری نداشتند.

خوش بینی ۵۸ درصدی وال استریت به تداوم رشد قیمت طلا

در این بین، ۱۹۶۵ سرمایه گذار در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز شرکت کردند که اکثر آنها نسبت به رشد قیمت طلا در هفته جاری خوش بین بودند. از میان آنها، ۱۳۴۸ نفر یا ۶۹ درصد انتظار داشتند قیمت طلا در هفته جاری افزایش پیدا کند در حالیکه ۳۹۲ نفر یا ۲۰ درصد کاهش قیمت این فلز را پیش بینی کردند و ۲۲۵ نفر یا ۱۱ درصد نظری نداشتند.

در نظرسنجی که برای هفته گذشته انجام گرفت، ۵۸ درصد رای دهندگان در وال استریت نسبت به افزایش قیمت طلا خوش بین بودند در حالیکه اکثر سرمایه گذاران (۴۶ درصد) نسبت به رشد قیمت طلا بدبین بودند.

هر اونس طلا برای تحویل در آوریل در معاملات روز جمعه بازار نیویورک آخرین بار ۳.۱۰ دلار یا ۰.۳ درصد افزایش نشان داد و در ۱۲۳۰.۲۰ دلار بسته شد و برای کل هفته حدود ۲.۴ درصد افزایش یافت که نخستین رشد هفتگی در سه هفته اخیر بود. این فلز در معاملات پنج شنبه یک روز پس از تصویب افزایش نرخهای بهره در آمریکا، بیش از ۲۶ دلار افزایش قیمت یافته بود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

افزایش قیمت طلا با آماده شدن کره شمالی برای آزمایش موشک

افزایش قیمت طلا با آماده شدن کره شمالی برای آزمایش موشک

افزایش قیمت طلا در آخرین روز کاری بازارهای جهانی به علت نگرانی ناشی از اخبار ...