خانه » خودرو و حمل و نقل » تاکید ویژه برای اطلاع رسانی عمومی مصوبه های کمیسیون ماده ۵
تاکید ویژه برای اطلاع رسانی عمومی مصوبه های کمیسیون ماده ۵
تاکید ویژه برای اطلاع رسانی عمومی مصوبه های کمیسیون ماده ۵

تاکید ویژه برای اطلاع رسانی عمومی مصوبه های کمیسیون ماده ۵

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در نامه‌ای ۳ بندی به وزیر کشور، بر ضرورت اطلاع رسانی عمومی درباره دستور جلسه‌ ها و مصوبه های کمیسیون ماده ۵ از منظر تطبیق با قوانین کشور تاکید نموده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در نامه‌ای به رحمان ‌فضلی به عنوان وزیر کشور، بر اهمیت انتشار مصوبه های کمیسیون ماده ۵ تاکید نموده است.

وی همچنین در این نامه ، شبهات وارد به مصوبه شهریورماه ۹۴ را درباره دستور جلسه ها و مصوبه های کمیسیون ماده ۵، از منظر تطبیق با قوانین جاری کشور و مصلحت عمومی در ۳ بند با تاکید بر آنکه مطابق ماده ۲۲ قانون ممانعت از انتشار عمومی مصوبه‌های کمیسیون ماده ۵ جرم محسوب میگردد، اعلام کرد و همچنین در ادامه ، بر پیامدهای اجتماعی و فرهنگی انتشار مصوبه‌ها تاکید نموده است.

اطلاع رسانی عمومی کمیسیون ماده ۵

قبل از این نیز این مهم؛ انتشار مصوبه‌های کمیسیون ماده ۵ از طریق نامه‌ای با امضای وزیر راه و شهرسازی به استانداران و روسای شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان‌های سراسر کشور اعلام شده بود.

در آن نامه که در تیرماه سال ۹۵ به تمامی استانداران ابلاغ شده بود بر انتشار دستورجلسه‌ها و مصوبه‌های کمیسیون‌های ماده ۵ مورد تاکید قرار گرفته بود و مقرر شده بود تا پس از تشکیل کمیسیون ماده ۵ هریک از شهرهای استان، گزارش تشکیل جلسه و دستور کار آن در صدا و سیما و کثیرالانتشارترین روزنامه استان منتشر و در خبر مربوطه اعلام نمایند.

همچنین بر اساس همین نامه ابلاغی ، تاکید شده بود تا مصوبه‌های کمیسیون ماده ۵ ، پس از طی مراحل قانونی و تایید به وسیله دبیرخانه شورای عالی حداکثر طی مدت یک ماه به شهرداری ابلاغ شده و شرح مصوبه کمیسیون به تفصیل در سایت استانداری و یا شهرداری نیز منتشر گردد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

پیشنهاد نامگذاری 5 آذر ماه به عنوان روز ایمنی راه آهن

پیشنهاد نامگذاری ۵ آذر ماه به عنوان روز ایمنی راه آهن

وزیر راه و شهرسازی با پیشنهاد تعیین ۵ آذر به عنوان روز ایمنی راه آهن ...