خانه » بازرگانی » صنعت فولاد کشور از رکود نسبی فعلی تا امیدواری به رونق در آینده
صنعت فولاد کشور از رکود نسبی فعلی تا امیدواری به رونق در آینده
صنعت فولاد کشور از رکود نسبی فعلی تا امیدواری به رونق در آینده

صنعت فولاد کشور از رکود نسبی فعلی تا امیدواری به رونق در آینده

فروشندگان و خریداران و همچنین تولید‌کنندگان محصولات فولاد طی چند وقت اخیر با چالش‌های فراوانی روبه‌رو شدند. در حالی که تولیدکنندگان از دامپینگ (فروش زیر قیمت برای کسب بازار و حذف رقیب) برخی مجموعه‌ها خبر می‌دهند، خریداران از قیمت نامناسب و ضررهایی که طی ماه‌های پایانی سال عایدشان شده می‌گویند و فروشندگان از رکود بازار گلایه دارند.

مهدی کرباسیان رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن ایران در گفت‌و‌گو با ایران بیان کرده است، از سال آینده شرایط تغییر خواهد کرد و بازار رونق می‌گیرد. وی اضافه کرد: سال‌ جاری به‌دلیل رکود داخلی و جهانی تمام تولید‌کنندگان به سختی فعالیت کردند ولی با رونق بازار مسکن که کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند وضعیت بزودی اصلاح خواهد شد. وی اظهار داشت: شرایطی که تولید‌کنندگان سال ۹۵ داشتند به مراتب خیلی بهتر از سال ۹۴ بود.

رونق بازار فولاد با افزایش صادرات و فعالیت های زیربنایی

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایران، زمانی بود که تولیدات کارخانه‌های فولاد در انبارها مانده بود و هیچ مشتری نداشت اما اکنون با صادرات و فعالیت‌های زیربنایی که توسط دولت صورت گرفت دیگر محصولات فولادی در انبارها خاک نمی‌خورد. کرباسیان تصریح کرد: سال آینده فروش محصولات فولادی بیشتر خواهد شد و تولیدکنندگان با چالش جدیدی روبه‌رو نمی‌شوند.

از این ‌رو توصیه می‌کنم برای سال ۹۶ به موضوع صادرات توجه ویژه‌ای شود تا تولید رشد قابل توجهی پیدا کند. علاوه بر این، به دنبال نامه انتقادی تشکل‌ها به رئیس جمهوری در مورد صادرات ارزان مواد اولیه و مشکلات تأمین این کالاها برای صنایع داخل، وزیر صنعت دستور داد تا فروش مواد اولیه به صنایع داخلی در اولویت باشد.

معاون وزیر صنعت در این باره اعلام کرد: با دستوری که اخیراً وزیر صنعت، معدن و تجارت داده است تولیدکنندگان لوله و پروفیل و سایر مجموعه‌ها با شرایط بهتری می‌توانند خرید داشته باشند. برای سال آینده هم بسته‌های مناسبی برای تولیدکنندگان محصولات فولادی تدوین خواهد شد تا بازار با شرایط باثباتی روبه‌رو باشد.تمام سعی ما این است که این بخش دچار معضل رکود نشود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

شورای رقابت و اثبات انحصار عرضه محصولات فولادی در بورس کالا

شورای رقابت و اثبات انحصار عرضه محصولات فولادی در بورس کالا

مطابق نظرات یک مقام مسئول هم اکنون قیمت پایه محصولات فولادی با بیش از ۳۰ ...