خانه » اخبار جهان » انگلیس به دنبال افزایش روابط تجاری با ایران در پسا برجام
انگلیس به دنبال افزایش روابط تجاری با ایران در پسا برجام
انگلیس به دنبال افزایش روابط تجاری با ایران در پسا برجام

انگلیس به دنبال افزایش روابط تجاری با ایران در پسا برجام

لیام فاکس وزیر تجارت انگلیس طی سخنانی در پارلمان این کشور به فرصت های بی بدیل تجاری با ایران پس از لغو تحریم های بین المللی اشاره کرده و گفت: کار بررسی عادی سازی کانال های موثر برای مراودات مالی و پولی با ایران را شروع کرده است.

لیام فاکس در قسمتی از سخنان منتشر شده در نشست کمیته روابط بین الملل مجلس عوام انگلیس بیان نمود: این یک واقعیت است که تعدادی از فرصت های مناسب تجاری که پس از لغو تحریم ها به وجود آمده، از سوی انگلیس هنوز مورد بهره برداری قرار نگرفته است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، وی همچنین اظهار کرد: نظام بانکی انگلیس هنوز تمایلی به از سرگیری مراودات مالی با شرکت های ایرانی و برقراری روابط کارگزاری میان دو کشور از خود بروز نداده است و اگر قرار باشد که روابط تجاری ما با ایران افزایش یابد، دولت بایستی موانع بانکی و کمبود کانال های مالی را برطرف نماید البته ایران نیز بایستی اقدامات لازم را برای تعامل با نظام بانکی بین الملل را انجام دهد.

انگلیس به دنبال ظهور منافع اقتصادی رفع تحریم ها

وزیر تجارت انگلیس بیان کرد: ما بر اجرای کامل توافق هسته ای ایران مصمم هستیم تا منافع اقتصادی ناشی از لغو تحریم ها در ایران مشاهده گردد. به همین دلیل من در وزارتخانه ام کار بررسی عادی سازی کانال های موثر برای مراودات مالی و پولی با ایران را بریا بهره برداری از فرصت های بی بدیل تجاری در این کشور آغاز نموده ام.

فاکس با بیان اینکه گزارش این بررسی تا آخر ماه جاری میلادی آماده می شود، خاطر نشان کرد: تا آن زمان قادر نخواهم بود که جزئیات بیشتری را در این رابطه منتشر نمایم. مادامی که کانال های مالی میان بانک های انگلیسی و ایران برقرار نشود، قادر به بهره برداری کامل از منافع برجام نخواهیم بود.

وی همچنین در پاسخ به این سئوال نمایندگان مجلس عوام که اگر دولت آمریکا برجام را اجرا نکند، موضع انگلیس چه خواهد بود؟ بیان کرد: ما نمی توانیم که سیاست هایمان را بر اساس فرض ها بنا گذاریم، بنابراین منتظر می مانیم تا مواضع آمریکا روشن شود؛ آن زمان می توانیم تا به این سئوال پاسخ روشنی بدهیم.

بریتانیا که در آستانه خروج از اتحادیه اروپا به سر می باشد، تلاش دارد تا روابط تجاری اش را با کشورهای بیرون از اتحادیه اروپا به ویژه کشورهای آسیایی و خاورمیانه تقویت نماید.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

ارسال علامت های هشدار دهنده از سوی بخش خصوصی به مسئولان اقتصادی

ارسال علامت های هشدار دهنده از سوی بخش خصوصی به مسئولان اقتصادی

ضمن اعلام اینکه علامت های هشدار دهنده دائما از سوی بخش خصوصی به مسئولان اقتصادی ...