خانه » بازرگانی » مصوبات جلسه شورای اقتصاد به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور
مصوبات جلسه شورای اقتصاد به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور
مصوبات جلسه شورای اقتصاد به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور

مصوبات جلسه شورای اقتصاد به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور

جلسه شورای اقتصاد به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور برگزار و طی آن درخواست برخی از وزارتخانه‌ها مورد بحث و تصمیم گیری قرار گرفت.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، اسحاق جهانگیری در این جلسه ضمن اشاره به طرح درخواست برخی از وزارتخانه ها برای استفاده از تسهیلات مالی خارجی برای خرید تجهیزات مورد نیاز اجرای پروژ ها، بیان داشت: کمیسیون شورای اقتصاد باید این موضوع را به صورت سختگیرانه مورد بحث و بررسی قرار دهد تا بدینوسیله تجهیزاتی که توان ساخت در داخل برای آن وجود دارد، حتما از داخل کشور تامین گردد.

همچنین در این جلسه با حضور وزرای صنعت، معدن و تجارت، نفت، نیرو، راه و شهرسازی، بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی،‌ امور اقتصادی و دارایی،‌ جهاد کشاورزی، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رییس کل بانک مرکزی با درخواست وزارت نفت مبنی بر اصلاح مصوبه شورای اقتصاد برای واگذاری اوراق مشارکت ریالی شرکت های توسعه نفت و گاز موافقت صورت پذیرفت.

استفاده از تسهیلات مالی خارجی برای احداث پالایشگاه نفت خام به ظرفیت ۳۰۰ هزار بشکه در روز در منطقه جاسک یکی دیگر از درخواست های وزارت نفت بود و پس از ارائه گزارش در خصوص اهداف و مشخصات فنی و اقتصادی این طرح، شورای اقتصاد با آن موافقت نمود. همچنین برخی درخواست های وزارت نیرو نیز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و پس از ارائه دیدگاه ها و نظرات اعضای شورا، این درخواست ها نیز به تصویب رسید.

دیگر مصوبات جلسه شورای اقتصاد

در ادامه این نشست احداث نیروگاه سیکل ترکیبی در زنجان با استفاده از تسهیلات مالی خارجی، طرح انتقال نیروی برق زنجان با استفاده از تسهیلات مالی خارجی، انتشار اوراق مشارکت ریالی برای اجرای طرح آبرسانی به شهرستان های اهواز،‌ آبادان، خرمشهر و شادگان، خرید ۳۱۲ دستگاه پست های فوق توزیع شرکت های برق منطقه ای، سرمایه گذاری از محل منابع داخلی شرکت مدیریت شبکه برق ایران به منظور اجرای طرح احداث مرکز دیسپاچینگ ملی و پشتیبان و همچنین اصلاح مصوبه شورای اقتصاد در خصوص اجرای طرح سد مخزنی شفارود از جمله درخواست های وزارت نیرو برای این جلسه بود که پس از ارائه توضیحات وزیر، با آنها موافقت شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز درخواست این وزارتخانه را برای احداث کارخانه کاغذ سبز خوزستان با استفاده از تسهیلات مالی خارجی مطرح نمود و پس از بررسی به تصویب رسید.

اصلاح و تمدید مصوبه احداث پروژه قطار حومه ای شهر جدید گلبهار به مشهد همچنین اصلاح و تمدید مصوبه شورای اقتصاد در خصوص برقی کردن راه آهن تهران ـ مشهد نیز از جمله درخواست های وزارت راه و شهرسازی برای این جلسه بود که پس از ارائه توضیحات فنی از سوی وزیر مربوطه، با این دو درخواست موافقت گرید.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز درخواست این وزارتخانه مبنی بر احداث سه بیمارستان ۷۴۰ تختخوابی برکت در شهرهای تهران و اهواز را با استفاده از تسهیلات مالی خارجی مطرح نمود که شورای اقتصاد با این درخواست نیز موافقت کرد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

گفتگوی زنده تلویزیونی رئیس جمهور دولت دوازدهم در مورد مسائل اقتصادی

گفتگوی زنده تلویزیونی رئیس جمهور دولت دوازدهم در مورد مسائل اقتصادی

حسن روحانی، نخستین گفتگوی زنده تلویزیونی خود را به عنوان رئیس جمهور دولت دوازدهم در ...