خانه » بازرگانی » اقتصادی نبودن تولید و سود آور بودن کالاهای غیر مولد در اقتصاد ایران
اقتصادی نبودن تولید و سود آور بودن کالاهای غیر مولد در اقتصاد ایران
اقتصادی نبودن تولید و سود آور بودن کالاهای غیر مولد در اقتصاد ایران

اقتصادی نبودن تولید و سود آور بودن کالاهای غیر مولد در اقتصاد ایران

رئیس اتاق بازرگانی ایران ضمن بیان این مطلب که یکی از مسائل اصلی اقتصاد ایران اقتصادی نبودن تولید و سود آور بودن کالاهای غیر مولد است بیان داشت: باید به این واقعیت توجه شود که اقتصاد ایران ظرفیت ایجاد این همه بانک و موسسه مالی را نداشته و شاید یکی از عوامل مهم بالا بودن قیمت تمام شده پول نیز همین امر می‌باشد.

غلامحسین شافعی در آخرین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران طی سال جاری که در اتاق ایران برگزار شد، اظهار نمود: سال بسیار دشواری را پشت سر گذاشتیم و به نظر می رسد سال دشواری هم پیش رو خواهیم داشت. امیدواریم سال جدید قدم گذاشتن در راه جدیدی باشد و امیدواریم روزی قدهای فعالان اقتصادی بر افراشته گردد.

مشکلات اقتصاد ایران و توسعه اقتصادی

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، وی در ادامه گفت: اگر بخواهیم دلایل ریشه ای و بنیادین برای پیدایش معضلات موجود اقتصادی و  اجتماعی برشماریم باید عنوان کنیم که عدم توجه به توسعه اقتصادی عامل اصلی معضلات اقتصادی در شرایط فعلی می باشد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران همچنین با بیان اینکه توسعه اقتصادی در شرایط فعلی می تواند باعث افزایش امنیت و اقتدار کشور شود، بیان نمود: اگر بخواهیم مشکلات اقتصادی مان را دنبال کنیم به مواردی مثل کمبود سرمایه و سرمایه گذادی می رسیم در حالی که واقعیت این است که این مسائل مشکل اصلی اقتصاد ما نبوده بلکه مشکل اصلی عدم شناخت از تقدم و تاخر در تصمیمات اقتصادی است.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار نمود: یکی دیگر از مشکلات اصلی دیگر برنامه های توسعه کشور است. ما شاهد مهاجرت با سرعت بالا از روستاها و شهرهای کوچک به شهرهای بزرگ هستیم که همین اتفاق باعث افزایش سریع حاشیه نشینی در شهرهای بزرگ شده است. در برنامه های توسعه توجه نداشته ایم که توسعه باید از روستا آغاز نماییم.

شافعی در انتها تصریح نمود: ما از سیاست های کاهش تورم دولت استقبال می کنیم اما این نگرانی همچنان وجود دارد بدون آنکه نهالی از تولید کاشته باشیم بخش مالی ایجاد گردد. خطاب ما هم تصمیم گیرندگان این است که با تصمیمات و قوانین عادی نمی توان شرایط غیر عادی را تغییر داد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

فراز و فرودهای شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در سال‌های گذشته

فراز و فرودهای شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در سال‌های گذشته

شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در سال‌های گذشته فراز و فرودهای نسبتا زیادی داشته ...