خانه » سایر » بررسی دستمزد سال آینده در جلسات سه‌جانبه‌گرایی دستمزد
بررسی دستمزد سال آینده در جلسات سه‌جانبه‌گرایی دستمزد
بررسی دستمزد سال آینده در جلسات سه‌جانبه‌گرایی دستمزد

بررسی دستمزد سال آینده در جلسات سه‌جانبه‌گرایی دستمزد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در جلسات سه‌جانبه‌گرایی دستمزد مورد بررسی قرار گرفته است و اصلا هیچ رقمی در ذهن دولت نمی باشد.

علی ربیعی درباره نرخ احتمالی دستمزد در سال آینده بیان نمود: یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در حال حاضر رقم دستمزدی است که کارگران دریافت می نمایند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از خبرآنلاین، وی در پاسخ به این پرسش که دستمزد مدنظر دولت برای سال آینده چیست و با توجه به اینکه حداقل دستمزد حدود ۸۰۰ هزار تومان می باشد، آیا رقمی بیش از یک میلیون تومان برای حداقل دستمزد تعیین خواهد شد؟ بیان داشت: در جلسات سه‌جانبه‌گرایی کارگران، کارفرمایان و دولت این موضوع بررسی خواهد شد و اصلا دولت هیچ رقمی به طور پیش فرض در ذهنش نیست.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با بیان این مطلب که جلسات سه‌جانبه‌گرایی نرخ را تعیین خواهد کرد، تصریح نمود: شما می پرسید دولت چه نظری دارد، من به شما می‌گویم که در نشست‌های شورای عالی کار نرخ تعیین خواهد شد.

تغییر در روند جلسات سه‌جانبه‌گرایی تعیین دستمزد

بنابر این گزارش، موضوع تعیین دستمزد امسال کمی متفاوت‌تر از سال‌های گذشته بوده است. اگر هر ساله حداقل دستمزد صرفا با چانه‌زنی گروه‌های کارگری، کارفرمایی و دولت تعیین می‌شد، اما امسال پیش از ورود به مقوله تعیین دستمزد، توافقی بین سه ضلع شرکای اجتماعی حاصل شده است و آن هم تهیه هزینه معیشت زندگی یک ماهه یک خانواده کارگری با میانگین ۳.۵ نفر بوده است که در نهایت این هزینه در کارگروه تخصصی دستمزد، ۲ میلیون و ۴۸۹ هزار تومان تعیین گردیده است.

تعیین هزینه ۲ میلیون و ۴۸۹ هزار تومان پیش زمینه ای برای آغاز جلسات شورای عالی کار که نخستین جلسه آن هفته گذشته بوده است. خروجی آن جلسه که با حضور اعضای کارگری، کارفرمایی و دولتی شورای عالی کار برگزار شد این مورد بود که هر یک از گروه‌های کارگری و کارفرمایی در جلسه بعد، جمع بندی و پیشنهادات خود را درباره دستمزد ارائه نمایند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

رسیدگی دقیق موضوع دستمزد با دائمی شدن کمیته دستمزد

رسیدگی دقیق به موضوع دستمزد نیازمند دائمی شدن کمیته دستمزد

به اعتقاد دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران، دائمی شدن کمیته دستمزد در شورای عالی ...