خانه » بازرگانی » ضرورت مشاوره اقتصادی اتاق بازرگانی به سه قوه در کشور
ضرورت مشاوره اقتصادی اتاق بازرگانی به سه قوه در کشور
ضرورت مشاوره اقتصادی اتاق بازرگانی به سه قوه در کشور

ضرورت مشاوره اقتصادی اتاق بازرگانی به سه قوه در کشور

معاون اول قوه قضاییه در صبحانه کاری با اعضای اتاق بازرگانی ایران، اظهار داشت: حرف و تصمیمی که از اتاق بازرگانی بیرون می آید باید کارشناسی ترین حرف و آخرین حرف بوده و کسی نباید روی آن حرفی بزند.

حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای همچنین بیان داشت: احساس می کنم آنقدر که باید در رابطه با فعالان بخش اقتصادی نقش آفرینی داشته باشیم، تا کنون نداشته ایم. وی با اشاره به ۴٠ هزار میلیارد اوراق خزانه ، اظهار نمود: آیا این کار خوب است یا بد و چه گره از دولت و اقتصاد باز خواهد کرد؟

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، سخنگوی قوه قضاییه خاطرنشان ساخت: می گوییم نقدینگی بیش از دو برابر شده و بدهی دولت به بانک مرکزی و بانک ها به بانک مرکزی افزایش یافته و در این میان نقش اتاق بازرگانی در مشورت دادن به چه صورت بوده و نباید به مشورت دادن صرف اکتفا نمود.

وی در ادامه با نام بردن از چند فعال اقتصادی دارای پرونده بزرگ در محاکم قضایی ، گفت: وقتی مدیرعاملی دستوری و با سفارش نصب می شود، در این صورت از نصب کننده حرف شنوی داشته و امتیازاتی به یک عده خاص داده و از یک عده محروم می نماید.

محسنی اژه ای همچنین اظهار داشت: در کمیته های حمایت اقتصادی در قوه قضاییه ، ۶٠٠ مورد از سال ٨۶ حمایت های اقتصادی انجام گرفته و بیش از ۵٠٠ مورد از این ۶٠٠ مورد، تصمیماتی گرفته شد اما ظرفیت های بیشتری بین اتاق بخش خصوصی و قوه قضاییه باقی مانده است.

معاون اول قوه قضاییه با تاکید بر وجود مشاور اقتصاددان در دادستانی و قوه قضاییه ، گفت: آقای تورک یکی از معاونان دادستان تهران به تنهایی چند پرونده مهم را در دست دارد که واقعا سخت است ؛ بویژه در گرفتن نظر کارشناسی که برای کارشناسی کارخانه اهواز این مشکل پیش آمده بود. یک کارشناس ارزش آن را ٢ هزار میلیارد برآورد نموده و کارشناس دیگر آن را ۶٠٠ میلیارد زیان حساب کرده بود. این کارخانه بیش از ٢ هزار کارگر دارد و وضعیت این کارگران چه خواهد شد؟

مشاوره اقتصادی اتاق بازرگانی به سه قوه

حجت الاسلام محسنی اژه ای با بیان این مطلب که اتاق بازرگانی وظیفه دارد به سه قوه مشاوره دهد، بیان داشت: باید دید در شرایط کنونی قوه قضاییه چه کمکی به بخش خصوصی و فعالان اقتصادی ارائه می نماید و فعالان اقتصادی چه کمکی می توانند در جریان رسیدگی به پرونده ها به این قوه برسانند.

وی در پایان اظهار داشت: شرایط حاکم بر بخش اقتصاد بسیار مهم بوده البته اقتصاد در همه زمان ها مخصوصا در شرایط کنونی مهم است چون دولت های متخاصم قصد ضربه زدن به کشور در زمینه اقتصادی را دارند . دشمنان درک کرده اند که جنگ نظامی پرهزینه می باشد و باعث اتحاد مردم می گردد و اگر می خواهند به اهداف خود برسند باید از این طریق وارد شوند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

انتقاد از عملکرد بخش هایی از بنیاد شهید و امور ایثارگران

انتقاد از عملکرد بخش هایی از بنیاد شهید و امور ایثارگران

معاون حقوقی شورای‌عالی انجمن‌های ایثارگران اطلاع داد: بنیاد شهید بیش از ۱۵۰۰ میلیارد بدهی به ...