خانه » بازرگانی » شروع تعطیلی کارخانه‌های قطعه سازی بنابه اظهارات منابع آگاه
شروع تعطیلی کارخانه‌های قطعه سازی بنابه اظهارات منابع آگاه
شروع تعطیلی کارخانه‌های قطعه سازی بنابه اظهارات منابع آگاه

شروع تعطیلی کارخانه‌های قطعه سازی بنابه اظهارات منابع آگاه

بنا به اظهارات منابع آگاه، دومینوی تعطیلی کارخانه‌های قطعه سازی در راه است و اگر دولت فکری نکند فاجعه بزرگتری اتفاق می‌افتد. عضو انجمن قطعه سازان اظهار داشت: در صورتیکه خودروسازان مدعی هستند که هزینه هایشان بالا است، باید شورای رقابت را با دلیل و مدرک برای افزایش قیمت خودرو راضی کنند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از باشگاه خبرنگارن جوان، یزدان حیدری عضو انجمن قطعه سازان بیان کرد : قیمت مواد اولیه قطعه سازان تا دو برابر افزایش داشته وهمچنین قیمت جهانی فلزات در ماه‌های گذشته رشد داشته است اما قیمت قطعات خودرو سه سال می شود که تغییری نکرده است.

دلایل تعطیلی کارخانه‌های قطعه سازی

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در همه جای دنیا با افزایش قیمت مواد اولیه، قیمت محصولات تولیدی بالا می رود ولی این اتفاق در چند سال گذشته در مورد قطعات خودرو داخلی رخ نداده است.

حیدری همچنین تصریح کرد : با توجه به اینکه پرداخت قطعه سازان به موقع صورت نمی گیرد و با وجود بهره های بالای بانکی، قطعه سازان نتوانسته اند به درستی توسعه داشته باشند و این در وهله اول به خودروسازان لطمه وارد می کند.

عضو انجمن قطعه سازان ادامه داد: در صورتیکه خودروسازان مدعی هستند که هزینه‌هایشان بالا است باید شورای رقابت را با دلیل و مدرک برای افزایش قیمت خودرو راضی کنند.

وی همچنین توضیح داد: بسیاری از کارخانه‌های کوچک قطعه‌سازی در چندسال گذشته تعطیل شده‌اندو برخی نیز در آستانه ورشکستگی قرار دارند و در صورتیکه فکر عاجلی نشود، ممکن است بحران های بزرگتری اتفاق بیفتد.

حیدری در پایان با تأکید بر نامتوازن بودن قیمت ها درحوزه قطعه سازی ، اضافه کرد : ممکن است کارخانه های خودروسازی در برخی موارد قیمت های خوبی به بعضی از شرکت های بزرگ قطعه سازی بدهند اما شرکت های کوچکتر از آنجاییکه قدرت کمتری دارند ناچار دریافتی های پایین تری نیز دارند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

میزان داخلی‌سازی در خودروهای چینی در سال ۹۷ باید به ۴۰ درصد برسد

میزان داخلی‌سازی در خودروهای چینی در سال ۹۷ باید به ۴۰ درصد برسد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه میزان داخلی‌سازی در خودروهای چینی در ...