خانه » بازرگانی » جذب ۱۱٫۳ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در کشور
جذب 11.3 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در کشور
جذب ۱۱٫۳ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در کشور

جذب ۱۱٫۳ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در کشور

سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اعلام داشت: ظرف یک سال گذشته ۱۱.۳ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در کشور جذب گردیده  است.

سیدرضا صالحی امیری در جلسه شورای اداری استان سیستان و بلوچستان اظهار نمود: این استان پاره تن ایران و نگین درخشانی در میان ملت ما به شمار می رود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از مهر، وی با اشاره به اینکه سیستان و بلوچستان سرزمین راز و رمزها می باشد، خاطر نشان کرد: مردمان این دیار افرادی سازگار، صبور و نجیب بوده و دین مداری و اخلاق محوری از شاخصه های بارز آنها می باشد.

وی در ادامه با اشاره به تمدن دیرینه این استان بیان کرد: شهر سوخته تنها نمونه کوچکی از مکشوفات این خطه از کشور بوده و هنوز بسیاری از شگفتی‌های آن ناشناخته وکشف نشده مانده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: تکثر و تنوع اقوام در استان سیستان و بلوچستان یک فرصت بی نظیر می باشد که موجب ایجاد زمینه برای توسعه و آبادانی این منطقه می گردد.

جذب سرمایه گذاری خارجی از محاسن برجام

وی همچنین با اشاره به اینکه نگاه رئیس جمهور نسبت به اقوام مختلف توزیع عادلانه منزلت، قدرت و ثروت می باشد، گفت: عزم دولت در این استان جهش توسعه می باشد و دورنمای توسعه در سیستان و بلوچستان مشخص است. وحدت و همگرایی مقدمه حرکت به سمت توسعه است و با توجه به وحدت موجود در استان سیستان و بلوچستان می‌توان پرچم وحدت اسلامی را در جهان اسلام برافراشته کرد.

صالحی امیری در ادامه با اشاره به تلاش دولت برای حل مشکل اشتغال، بیان کرد: کشورمان در بستر یک جهش ملی قرار گرفته زیرا افزایش درآمدهای نفتی می‌تواند آینده بهتری را نوید دهد.

وی با اشاره به فروش بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه نفت خاطر شنان ساخت: در گذشته تنها امکان فروش حدود ۸۵۰ هزار بشکه نفت و فقط به ۴ کشور وجود داشت. دولت با حل مسئله برجام موفق شده است تا فضای لازم را برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی فراهم نماید به نحوی که فقط در سال گذشته ۱۱.۳ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی جذب گردیده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در انتها بیان نمود: همه این سرمایه گذاری ها در سایه امنیت حاکم در کشور بوده و امنیت نعمت بزرگی است که ملت ایران  امروز از آن برخوردار می باشند.

کد تخفیف

۳ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تنظیم یک بسته برای کاهش بدهی ۳۰ هزار میلیارد تومانی وزارت نیرو

تنظیم یک بسته برای کاهش بدهی ۳۰ هزار میلیارد تومانی وزارت نیرو

در پی اشاره به این‌که در صنعت آب و برق از یارانه بالایی استفاده می‌شود ...