خانه » بورس،ارز، سکه » ارزش کل داراییهای زیرمجموعه سهام عدالت ۵۵ هزار میلیارد تومان است
ارزش کل داراییهای زیرمجموعه سهام عدالت ۵۵ هزار میلیارد تومان است
ارزش کل داراییهای زیرمجموعه سهام عدالت ۵۵ هزار میلیارد تومان است

ارزش کل داراییهای زیرمجموعه سهام عدالت ۵۵ هزار میلیارد تومان است

معاون اول رئیس جمهور ضمن اعلام اینکه ارزش کل داراییهای زیرمجموعه سهام عدالت ۵۵ هزار میلیارد تومان است، اظهار داشت: امروز ۵۰ میلیون ایرانی این دارایی عظیم را از دولت جدا کرده و به مالکیت خود در می‌آورند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در آیین طرح ساماندهی سهام عدالت که صبح امروز در سالن اجلاس سران برگزار شد به این موضوع که بعد از شروع واگذاری سهام عدالت افراد زیادی به مردم برای خرید سهام عدالت آنها مراجعه خواهند کرد اشاره کزده، بیان کرد: مردم به هیچ عنوان زیر بار فروش سهام عدالت خود نروند چرا که ۶۰ بنگاه اصلی طرح سهام عدالت از بزرگترین و بهترین بنگاههای تولیدی کشورهستند و در آینده سود زیادی را برای سهامداران به همراه خواهند آورد.

وی تصریح کرد: خرید و فروش، دریافت سود و دخالت در تصمیم‌گیری هیئت مدیره بنگاههای زیرمجموعه از حقوقی است که برای سهامداران طرح سهام عدالت در سال۹۶ محقق خواهد شد.

ارزش ۵۵ هزار میلیاردی زیرمجموعه سهام عدالت

طبق گفته جهانگیری، رئیس جمهور دستور مستقیمی را برای ساماندهی سهام عدالت به وزارت اقتصاد داده بود امروز سامانه این طرح مورد بهره‌برداری قرار گرفت و البته برای برطرف شدن برخی مشکلات باقی مانده در خصوص سهام عدالت به مجوزهایی نیاز داریم که با عنایت رهبری این موضوع نیز برطرف خواهد شد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به مسئولیت سازمان بورس  اوراق بهادار بعد از ورود ۵۰ میلیون سهامدار جدید به فضای بورس خاطرنشان کرد: سهام عدالت فرصت جدیدی را برای بورس اوراق بهادار فراهم کرده است و این سازمان باید آموزشهای لازم را برای گروه‌های جدیدی که از این پس به عرصه سهامداری وارد می‌شوند در نظر بگیرد.

بنا بر اعلام جهانگیری یکی از سیاست‌های قطعی مندرج در اصل ۴۴ قانون اساسی حمایت و توسعه بخش تعاونی است چرا که این بخش مستقیما متکی به مردم است بنابراین حمایت از این بخش به صورت جدی در دستور کار دولت قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه ارزش کل داراییهای زیرمجموعه سهام عدالت ۵۵ هزار میلیارد تومان است افزود: امروز ۵۰ میلیون ایرانی این دارایی عظیم را از دولت جدا کرده و به مالکیت خود در می‌آورند. البته تا سال ۹۶ با سوددهی که این شرکت‌ها خواهند داشت دارایی مذکور به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

سهام عدالت مانند میدان مینی در برابر بدنه نابسامان اقتصاد کشور

سهام عدالت مانند میدان مینی در برابر بدنه نابسامان اقتصاد کشور

سهام عدالت را میتوان یکی از مهمترین عوامل تهدید برای اقتصاد کشور دانست که در ...