خانه » بازرگانی » بی اثر شدن تحرکات افزایشی سکه‌بازان با کاهش قیمت دلار
بی اثر شدن تحرکات افزایشی سکه‌بازان با کاهش قیمت دلار
بی اثر شدن تحرکات افزایشی سکه‌بازان با کاهش قیمت دلار

بی اثر شدن تحرکات افزایشی سکه‌بازان با کاهش قیمت دلار

کاهش قیمت دلار روز یکشنبه، تحرکات افزایشی ابتدای روز سکه‌بازان را بی‌اثر کرد. در ابتدای دومین روز هفته، سکه تمام بهار آزادی تحت‌تاثیر جوسازی معامله‌گران سکه تا بهای یک میلیون و ۲۰۵ هزار تومان بالا رفت که ۴ هزار تومان بالاتر از روز شنبه بود.

با این حال در ادامه سکه از سقف ابتدای روز پایین آمد و در نهایت با قیمت یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به کار خود پایان داد. به گفته شماری از فعالان، بازیگران سکه سعی داشتند تاکتیک ابتدای هفته گذشته خود را در این هفته نیز اجرا کنند.

یکشنبه هفته پیش، سکه‌بازان در روز تعطیل بازارهای جهانی قیمت سکه را با چاشنی انتظارات برای افزایش بهای اونس ۷ هزار تومان بالا آوردند. در ابتدای روز گذشته نیز به‌نظر می‌رسید این عده قصد دارند با همان تاکتیک سکه را در مسیر صعودی قرار دهند.

به گزارش آی آر اقتصاد، با این حال، این تاکتیک ثمربخش نشد و افت قیمت دلار موجب بازگشت سکه به ابتدای کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان شد. در دومین روز هفته، شاخص بازار ارز با ۱۰ تومان افت به قیمت ۳ هزار و ۷۷۰ تومان رسید. پایین آمدن نرخ حواله درهم و افزایش فروش ارز در بازار داخلی از جمله عواملی بودند که زمینه‌ساز افت قیمت شدند. کاهش بهای دلار موجب شد، سکه از سقف ابتدای روز پایین بیاید.

افزایش احتیاط سکه‌بازان با کاهش قیمت دلار

در دومین روز هفته، سکه تمام بهار آزادی معاملات خود را با قیمت یک میلیون و ۲۰۴ هزار تومان آغاز کرد که افزایشی ۳ هزار تومانی نسبت به قیمت بسته شده روز شنبه داشت. ۱۵دقیقه از ساعت ۱۱ نگذشته بود که فلز گرانبهای داخلی تا قیمت یک میلیون و ۲۰۵ هزار تومان نیز بالا رفت. با این حال، این پایان کار نبود و رفتار کاهشی قیمت دلار، احتیاط سکه‌بازان را بالا برد؛ به‌طوری‌که تا ساعت ۱۲ ظهر قیمت سکه تا نقطه یک میلیون و ۲۰۲ هزار تومان پایین آمد. روند کاهشی سکه تا نزدیک ساعت ۲ ظهر ادامه یافت و در مقاطع کوتاهی حتی به زیر مرز روانی یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رفت. با این حال، سکه‌بازان با مقاومت خود توانستند مرز یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را حفظ کنند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

عدم آسیب پذیری صنعت بیمه ایران از نوسانات نرخ ارز در سال های گذشته

عدم آسیب پذیری صنعت بیمه ایران از نوسانات نرخ ارز در سال های گذشته

رسول تاجدار مدیرعامل بیمه البرز، اعلام نمود: صنعت بیمه ایران در سال‌های گذشته از نوسانات ...