خانه » سایر » شناسایی و حذف یارانه نقدی ۵ میلیون نفر از گروهای پردرآمد
شناسایی و حذف یارانه نقدی 5 میلیون نفر از گروهای پردرآمد
شناسایی و حذف یارانه نقدی ۵ میلیون نفر از گروهای پردرآمد

شناسایی و حذف یارانه نقدی ۵ میلیون نفر از گروهای پردرآمد

قائم مقام وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: از سال گذشته حذف یارانه نقدی حدود ۵ میلیون نفر از گروهای پردرآمد صورت گرفته و شناسایی افراد متمکن از طریق بانکهای اطلاعاتی قوی صورت پذیرفته است.

ابوالحسن فیروز آبادی اظهار نمود: شناسایی گروههای پردرآمد و افراد متمکن از طریق بانکهای اطلاعاتی قوی در اختیار وزارت کار صورت گرفته و چهار میلیون و ۸۶۰ هزار نفر تا کنون از شمول دریافت یارانه نقدی حذف گردیده اند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، وی ملاک های مهم حذف یارانه افراد پردرآمد را درآمد بالا و تمکن مالی عنوان نموده و اظهار داشت: در جریان شناسایی افراد، وزارت کار آسیب پذیری و وضعیت زندگی خانوار را مدنظر قرار می‌دهد. فیروزآبادی همچنین درباره تعداد اعتراض کنندگان به حذف یارانه به عدد و رقمی اشاره ننموده اما گفت که تعداد این افراد اندک می باشد.

ارسال پیامک حذف یارانه نقدی

قائم مقام وزیر کار در ادامه با تایید ارسال پیامک به افراد قبل از حذف یارانه اظهار نمود: افرادی که پیامک حذف دریافت نمایند باید در فرصت داده شده مدارک و مستندات خود را برای اثبات نیازمندی وگرفتن یارانه ارائه کنند تا مورد بررسی قرار گیرد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در روزهای گذشته از قطع یارانه چهار میلیون و ۸۵۳ هزار و ۳۸۶ نفر از افراد تا ابتدای بهمن ماه امسال خبر داده بود که درآمد ناخالصشان از سه میلیون تومان بیشتر بوده است.

نوبخت در مخالفت با عده ای از نمایندگان مجلس که حذف یارانه ۲۰ درصد افراد تا پایان سال ۹۶ را پیشنهاد داده بودند، بیان نموده است: تاکید مجلس برای قطع یارانه افرادی که تا سه میلیون تومان درآمد دارند، در شرایطی است که بسیاری از خانواده‌ها مستاجر یا دارای بیمار صعب‌العلاج و فرزند دانشجو بوده و حذف آنها از دریافت یارانه نوعی بی عدالتی به شمار می‌رود.

در حال حاضر شناسایی گروه‌های پردرآمد و افراد ثروتمند برای قطع یارانه بر اساس بانکهای اطلاعاتی مختلفی همچون سیستم مالیات، ‌ حقوق و درآمد و مسکن صورت می پذیرد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

بیدار شدن غول خفته تورم از طریق تامین منابع افزایش یارانه

بیدار شدن غول خفته تورم از طریق تامین منابع افزایش یارانه

با مورد واکاوی قرار دادن مسیرهای تامین منابع افزایش یارانه وزیر اقتصاد نشان داد که ...