خانه » بورس،ارز، سکه » در اولین روز هفته، معامله‌گران سکه در برابر کاهش قیمت مقاومت کردند
در اولین روز هفته، معامله‌گران سکه در برابر کاهش قیمت مقاومت کردند
در اولین روز هفته، معامله‌گران سکه در برابر کاهش قیمت مقاومت کردند

در اولین روز هفته، معامله‌گران سکه در برابر کاهش قیمت مقاومت کردند

علیرغم انتظاراکثر معامله‌گران سکه مبنی برنزول بهای سکه به زیر مرز روانی یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در اولین روز هفته، با این حال شماری از سکه‌بازان به‌طور غیرمنتظره‌ای خریدهای خود را افزایش دادند تا اتفاق مورد انتظار رخ ندهد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از دنیای اقتصاد، روز شنبه سکه تمام بهار آزادی با هزار تومان افزایش به قیمت یک میلیون و ۲۰۱ هزار تومان رسید. این رشد در حالی رخ داد که بهای بسته شده اونس در روز جمعه حدود ۱۰ دلار پایین‌تر از قیمت ساعت ۳ بعدازظهر روز چهارشنبه بود. از سوی دیگر، فلز گرانبهای داخلی در ابتدای هفته تحت‌فشار افت قیمت دلار قرار گرفت. در چهاردهمین روز دی‌ماه، شاخص بازار ارز با ۵ تومان کاهش به قیمت ۳ هزار و ۷۸۰ تومان رسید. فعالان، کاهش انتظارات افزایشی و افت تقاضا را در افت قیمت موثر دانستند.

مقاومت معامله‌گران سکه و افزایش قیمت سکه

در حالی که با افت همزمان قیمت اونس و دلار امیدهای افزایشی معامله‌گران سکه در بازار کمرنگ شده بود، مقاومت شماری از سکه‌بازان موجب افزایش قیمت شد.  به گفته فعالان، از حدود ساعت یک ظهر خریدهای این دسته از معامله‌گران در بازار بالا رفت و بخشی از علت این رفتار ناشی از معاملات آتی سکه بود. به گفته آنها، زمانی که به ساعت تسویه معاملات نزدیک شدیم، معامله‌گران برای جلوگیری از ضرر خود وارد بازار شدند.

بخش دیگری از بازیگران باتجربه بازار، خریدهای سکه‌بازان را به انتظارات افزایشی این دسته نسبت به طلای جهانی نسبت دادند. به گفته آنها، در ساعات انتهایی روز جمعه، بهای اونس در بازارهای جهانی از کف قیمت بلند شد و با شیب تند به کانال هزار و ۲۳۰ دلار بازگشت. به باور این دسته، برگشت قیمت اونس این انتظار را در میان برخی معامله‌گران ایجاد کرده که روند بهای اونس در روز دوشنبه نیز می‌تواند افزایشی باشد. این در حالی است که تا آن هنگام معامله‌گران داخلی ممکن است بتوانند با تحرکات خود در بازار داخلی قیمت را مدیریت کنند. سکه‌بازان در هفته گذشته نیز از این تاکتیک استفاده کردند.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

بانک مرکزی نرخ 27 ارز را برای روز جاری نسبت به دیروز افزایش داد

بانک مرکزی نرخ ۲۷ ارز را برای روز جاری نسبت به دیروز افزایش داد

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای روز جاری اعلام کرد که براساس آن قیمت ...