خانه » بانک و بیمه » پایان مهلت تعیین شده برای بازپرداخت وام بدهکاران کلان بانک سرمایه
پایان مهلت تعیین شده برای بازپرداخت وام بدهکاران کلان بانک سرمایه
پایان مهلت تعیین شده برای بازپرداخت وام بدهکاران کلان بانک سرمایه

پایان مهلت تعیین شده برای بازپرداخت وام بدهکاران کلان بانک سرمایه

محمدرضا خانی مدیر بانکی از ارائه گزارش کمیته تحقیق و تفحص صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه اطلاع داده و افزود: مهلت تعیین شده برای بدهکاران کلان بانک سرمایه امروز به پایان خواهد رسید.

محمدرضا خانی در نشست خبری خود با خبرنگاران از پایان مهلت تعیین شده برای بدهکاران کلان بانکی در روز جاری اطلاع داده و بیان داشت: امروز آخرین مهلت برای پرداخت بدهی بدهکاران کلان بانک سرمایه میباشد که با هماهنگی با دادستان تهران، وزارت اطلاعات و نهادهای نظارتی در کنار دادسرای پولی، چنانچه مطالبات خود را پرداخت ننمایند، بازداشت می شوند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از مهر، وی در ادامه با اشاره به ارایه گزارش کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه در اوایل هفته آینده و بیان نمود: تعداد بدهکاران کلان این بانک ۲۱ نفر می باشد که امروز آخرین مهلت برای حضور آنها در بانک بوده تا بتوانند بدهی خود را تعیین تکلیف نمایند، این درحالی می باشد که ما در مبارزه با فساد کاملا مصمم هستیم و در این رابطه از همراهی خوب و مناسب دادستان و نهادهای نظارتی نیز برخورداریم.

شایعه ورشکستگی بانک سرمایه

وی همچنین بیان نمود: این در شرایطی است که برخی شایعات پیرامون ادغام یا ورشکستگی این بانک مطرح بوده، از همین بدهکارانی ناشی می شود که تصمیمی به پرداخت بدهی خود ندارند، بدهکارانی که در گذشته با هم رقیب بوده و امروز رفیق شده اند و یک هدف مشترک دارند و آن عدم پرداخت بدهی خود به این بانک می باشد.

خانی تصریح نمود: برخی از بدهکاران، بدهی خود را به صورت نقدی به بانک بازگردانده اند و در عین حال، املاک مرغوبی را هم برای وصول مطالبات در اختیار بانک قرار گرفته داده اند که این امر، نتیجه فشار نهادهای نظارتی می باشد. این در حالی است که مطالبات غیر جاری بانک را ۷۳ هزار میلیارد ریال بوده و از ابتدای امسال ۱۳هزار میلیارد ریال آن وصول شده است.

وی در انتها اظهار کرد: از این مبلغ بدهی، حدود پنج هزار میلیارد ریال در دو ماه اخیر وصول شده؛ همچنین سه تا چهار هزار میلیارد ریال املاک مرغوب بابت بدهی در اختیار ما قرار گرفته است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

علت مشکلات اقتصادی از قبیل رشد کم و بیکاری بالا در وجود فساد مالی است

علت مشکلات اقتصادی از قبیل رشد کم و بیکاری بالا در وجود فساد مالی است

بنا بر عقیده یک اقتصاددان، علت مشکلات اقتصادی از قبیل رشد کم، بیکاری بالا، تورم ...