خانه » اخبار جهان » توافق شرکت تجهیزات مخابرات ZTE با مقامات آمریکایی برای پرداخت جریمه
توافق شرکت تجهیزات مخابرات ZTE با مقامات آمریکایی برای پرداخت جریمه
توافق شرکت تجهیزات مخابرات ZTE با مقامات آمریکایی برای پرداخت جریمه

توافق شرکت تجهیزات مخابرات ZTE با مقامات آمریکایی برای پرداخت جریمه

رویترز گزارش داد گروه سازنده تجهیزات مخابرات چینی ZTE با مقامات آمریکایی به توافق برای اقرار به ارتکاب تخلف و پرداخت صدها میلیون دلار جریمه به خاطر نقض تحریمهای ایران نزدیک شده است.

شرکت تجهیزات مخابرات ZTE تا کنون با وزارت بازرگانی، وزارت دادگستری و وزارت خزانه داری آمریکا توافقی امضا نکرده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، سایر منابع آگاه خاطرنشان ساخته اند با توجه به تغییراتی که با روی کار آمدن دولت جدید در نهادهای دولتی صورت پذیرفته، ممکن است توافق نهایی به تاخیر افتد یا حتی نافرجام باقی بماند.

انتظار می‌رود شرکت تجهیزات مخابرات ZTE به نقض قانون قدرتهای اقتصادی اضطراری بین‌المللی در میان سایر اتهاماتی که بر این شرکت وارد شده اعتراف کرده و از این بابت صدها میلیون دلار جریمه پرداخت نماید.

سخنگوی ZTE و همچنین سخنگوهای وزارت‌های دادگستری و خزانه داری آمریکا در تماس صورت گرفته از طرف رویترز، حاضر به اظهارنظر در این باره نشدند.

قراردهای شرکت تجهیزات مخابرات ZTE

تحقیقات آمریکا از ZTE به دنبال گزارش‌های رویترز در سال ۲۰۱۲ صورت پذیرفت که براساس آن شرکت تجهیزات مخابرات ZTE قراردادهایی برای صادرات سخت‌افزار و نرم‌افزارهای ساخت شرکت‌های معروف آمریکایی به ارزش میلیون‌ها دلار با شرکت مخابرات ایران در دوران تحریم امضا نموده است.

توافق برای حل و فصل اتهامات نقض تحریمهای ایران، به ابهام موجود در قرارادهای این شرکت، پایان خواهد داد. دولت آمریکا در مارس سال گذشته میلادی ، گروه ZTE را به دلیل نقض تحریمهای بین المللی علیه ایران، هدف محدودیتهای صادرات قرار داده بود.

شرکت ZTE که با ۱۰ درصد سهام در آمریکا، یکی از بزرگ‌ترین سازندگان تجهیزات مخابراتی در دنیا می باشد، برای تامین قطعات و نرم‌افزار به شرکت‌های آمریکایی شامل کوالکام، مایکروسافت و اینتل متکی بوده و این شرکت چهارمین فروشنده بزرگ تلفن هوشمند در آمریکا به شمار می رود و گوشی‌ها را به اپراتور تلفن همراه AT&T، تی موبایل و اسپرینت و می‌فروشد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

روابط اندک تجاری ایران و روسیه نسبت به سایر همسایگان ایران

روابط اندک تجاری ایران و روسیه نسبت به سایر همسایگان ایران

رئیس اتاق مشترک ایران وروسیه از روابط اندک تجاری ایران و روسیه نسبت به سایر ...