خانه » سایر » اعلام تورم قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوار روستایی در بهمن ماه
اعلام تورم قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوار روستایی در بهمن ماه
اعلام تورم قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوار روستایی در بهمن ماه

اعلام تورم قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوار روستایی در بهمن ماه

مرکز آمار ایران طی گزارشی اعلام نمود تورم سالانه قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوار روستایی در بهمن ماه سال جاری به عدد ٧.١ درصد رسیده است.

به گزارش آی آر اقتصاد، بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، شاخص کل قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوار روستایی (بر مبنای۱۰۰=۱۳۹۰) در بهمن ماه سال ۱۳۹۵ عدد ۲۴۹.۹ را نشان می‌دهد که این نسبت به ماه قبل ۰.۴ درصد افزایش را برای خود نشان می‌دهد.

این شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه)، ۷.۶ درصد افزایش را ثبت کرده که نسبت به تورم نقطه به نقطه ماه قبل (۷.۱ درصد)، ۰.۵ واحد درصد افزایش پیدا کرده است.

درصد تغییرات شاخص کل در دوازده ماه منتهی به بهمن ماه سال ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم خانوار روستایی)، ۷.۱ درصد بوده که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به دی ماه ۱۳۹۵ (۷.۱ درصد)، تغییری از خود نشان نمی‌دهد.

سایر شاخص های قیمت خانوار روستایی

شاخص گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات در این ماه به رقم ۲۷۳.۷ رسید که نسبت به ماه قبل از آن ۰.۷ درصد افزایش داشته است. شاخص گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات  نسبت به ماه مشابه سال قبل ۸.۲ درصد افزایش نشان می‌دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به بهمن ماه ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۶.۸ درصد بوده است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به دی ماه ۱۳۹۵ (۶.۷ درصد)، ۰.۱ درصد افزایش یافته است.

شاخص گروه اصلی خوراکی‌ها نیز در ماه مورد بررسی به عدد ۲۶۹.۹ رسیده است که نسبت به ماه قبل ۰.۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.  شاخص گروه اصلی خوراکی‌ها نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷.۹ درصد افزایش یافته و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه ۶.۷ درصد می‌باشد.

شاخص گروه عمده کالاهای غیر خوراکی و خدمات در بهمن ماه ۱۳۹۵ به رقم ۲۳۴.۰ رسید که ۰.۱ درصد نسبت به ماه قبل افزایش را نشان می‌دهد. میزان افزایش شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷.۲ درصد بوده و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به بهمن ماه سال ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۷.۳ درصد بوده است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به دی ماه ۱۳۹۵ (۷.۵ درصد)، ۰.۲ واحد درصد کاهش را نشان می‌دهد.

کد تخفیف

۳ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

رشد 4.7 شاخص بهای کالاهای صادراتی ایران در مهرماه سال جاری

رشد ۴٫۷ شاخص بهای کالاهای صادراتی ایران در مهرماه سال جاری

بر اساس گزارش بانک مرکزی شاخص بهای کالاهای صادراتی ایران در مهر ماه امسال نسبت ...