خانه » بانک و بیمه » اختصاص ۳۴ هزار میلیارد ریال جهت همسان سازی حقوق بازنشستگان کشور در سال ۹۶
اختصاص 34 هزار میلیارد ریال جهت همسان سازی حقوق بازنشستگان کشور در سال 96
اختصاص ۳۴ هزار میلیارد ریال جهت همسان سازی حقوق بازنشستگان کشور در سال ۹۶

اختصاص ۳۴ هزار میلیارد ریال جهت همسان سازی حقوق بازنشستگان کشور در سال ۹۶

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی بیان نمود مبلغ ۳۴ هزار میلیارد ریال جهت همسان سازی حقوق بازنشستگان کشور در سال ۹۶ اختصاص پیدا کرده است.

غلام رضا تاجگردون اظهار کرد این اعتبار برای اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان درباره رساندن اختلاف حقوق بازنشستگان به حداکثر ۱۵درصد با همتراز شاغل خود در نظر گرفته شده است.به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، وی همچنین با ابراز اینکه براساس طرح نمایندگان مجلس شورای اسلامی اختلاف حقوق افراد همتراز حداکثر ۱۰درصد تعیین شده بود که با مخالفت مجمع تشخیص مصلحت نظام به دلیل بار مالی به ۱۵درصد افزایش پیدا کرد.

وی تصریح نمود براساس برنامه ریزی انجام گرفته و با توجه خاص دولت به این مساله طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان از فرودین سال ۱۳۹۶ اجرایی می‌شود.

عدم اجرایی شدن همسان سازی حقوق بازنشستگان تا کنون

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت درمجلس شورای اسلامی بیان داشت با توجه به اینکه اجرای کامل همسان سازی حقوق بازنشستگان براساس برآوردهای کارشناسی انجام گرفته ۱۳۰ تا ۱۴۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم، ابراز کرد این طرح در یک برنامه پنج ساله اجرا خواهد شد و اولویت با بازنشستگانی است که از کمترین حقوق و مزایا برخوردار می‌باشند.

تاجگردون در ادامه بیان داشت که بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار بازنشسته در کشور وجود دارند که حقوق یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از آنها زیر ۲۰ میلیون ریال می‌باشد.افرادی که کمتر از ۲۰ میلیون ریال تاکنون دریافتی داشته اند حقوق آنان در سال ۹۶ افزایش خواهد یافت.

تاجگردون همچنین گفت براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی به دولت اجازه داده شده است که در صورت کم بودن اعتبار سال ۱۳۹۶ از محل جدول های هفت و هشت برای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان اعتبار لازم را تامین نماید.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در انتها بیان داشت که اجرای این طرح گامی بلند به سوی عدالت اجتماعی و حمایت از نیروی هایی می باشد که سال ها به ایران اسلامی خدمت کرده اند.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

شرایط بازنشستگی کارکنان مراکز خاص درمانی بنیاد شهید و امور ایثارگران

شرایط بازنشستگی کارکنان مراکز خاص درمانی بنیاد شهید و امور ایثارگران

مهندس سید محمدعلی جنانی مدیرکل امور فنی مستمری‌های سازمان تامین اجتماعی، شرایط بازنشستگی کارکنان مراکز ...