خانه » بورس،ارز، سکه » نجات بازار سرمایه و جذب سرمایه در گرو عدم پرداخت نرخ سود کاذب
نجات بازار سرمایه و جذب سرمایه در گرو عدم پرداخت نرخ سود کاذب
نجات بازار سرمایه و جذب سرمایه در گرو عدم پرداخت نرخ سود کاذب

نجات بازار سرمایه و جذب سرمایه در گرو عدم پرداخت نرخ سود کاذب

حداد عادل گفتند: برای افزایش بازار سرمایه لازم است از پرداخت سود با نرخ کاذب خودداری شود تا سرمایه در عوض بلوکه شدن در خزانه دولتی در صنعت استفاده شود و چرخه ی اقتصاد کشور بهتر از قبل شود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، عضو هیئت مدیره شرکت کارگزاری پارس ایده بنیان در مورد  رشد نداشتن بازار سرمایه در روزهای انتهایی سال بیان داشت: بورس هر کشور نمایانگر وضع اقتصادی در آن منطقه است و وقتی که در این دوران  با رکود اقتصادی دستو پنجه نرم می کنیم نمی توانیم رشد بورس را ببینیم.

حامد حداد همچنین گفت: بعد از تورم در دولت قبل که با بالا رفتن قیمت ها مواجه بودیم در دولت یازدهم تلاش بر نگهداری ثبات و عدم زیاد شدن بی رویه قیمت ها شد که این وضع در بورس هم صدق می کند.

اتمام دوره افول برای بازار سرمایه

مدیرمعاملات اوراق بهادار پارس ایده بنیان با توضیح اینکه بعد از هر دوره رونق باید دوره افول را پشت سر بگذاریم تا بازار برای بهتر شدن مجدد آماده شود،بیان کرد: طبیعتا با این موضوع اکثر شرکت های بورسی سودآوری سال های قبل را ندارند و سهام شرکت ها جذابیت دوره های پیشین را برای سهامداران نداشته است.

به باور این کارشناس بازار سرمایه برای گزراندن این دوره گذار و پر شدن اختلاف زمان و رشد نامناسب قیمت ها باید هرچه عقلانی تربا ورود نقدینگی و سرمایه گذاری در زیرساخت های داخلی باعث رشد تولید ناخالص داخلی شده تا بقیه شرکت های وابسته نیز حرکت کنند و به سود دهی دوره های قبل برسند.

حداد این را هم گفت که  برای افزایش رشد بازار سرمایه باید از دادن سود با نرخ کاذب خودداری شود تا سرمایه جای بلوکه شدن در خزانه دولتی در صنعت استفاده شود و چرخ اقتصاد کشور فعال تر از پیش گردد.

وی با متذکر شدن به اینکه  در این راه همدلی و یاری دولت و وزارتخانه های مربوطه با کمک مدیران بورسی یک نیاز الزامی است،تصریح کرد:این اتفاق باعث می شود تا  با تعقل به فکر سرمایه های مردم باشند و بر روشن سازی شرکت ها اضافه کند، زیرا سرمایه ریسک گریز بوده و در شرایط امروزه به سرعت از بازار فعالیت مولد به سمت اوراق با درآمد ثابت که باعث دردسر صنعت بانکداری است  تبدیل شده است.

این کارشناس بازار اظهار داشت:در آخر با وجود ریسک سیاسی در پشت پرده بازار سهام باید در انتظار انتخابات ریاست جمهوری باشیم تا از برنامه های دولت دوازدهم برای سیاست های کلان اقتصادی کشور و بورس اوراق بهادار پرده گشایی شود.

 

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

توسعه اشتغال و کاهش بیکاری نیازمند خودکفایی تولید در کشور

توسعه اشتغال و کاهش بیکاری نیازمند خودکفایی تولید در کشور

بنا بر عقیده یک کارشناس حوزه کار، اگر تولید در کشور ما را به خودکفایی ...