خانه » سایر » ادامه دار بودن رکود بازار مسکن و پیش بینی آن برای سال پیش رو
رکود بازار مسکن و پیش بینی قیمت آن در سال پیش رو
رکود بازار مسکن و پیش بینی قیمت آن در سال پیش رو

ادامه دار بودن رکود بازار مسکن و پیش بینی آن برای سال پیش رو

رکود بازار مسکن همچنان ادامه دارد؛ خبرهای منتشر شده از داخل اتحادیه مشاوران املاک همچنین این موضوع را تایید می‌کنند.

رییس اتحادیه مشاوران املاک در جدیترین بیانه خود، از نزول ۴۰درصدی معاملات مسکن در دی ماه و بهمن ماه امسال در مقایسه به زمان مشابه سال گذشته خبر داده است.به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از خبرآنلاین، طبق آماری که منتشر شده شده، در بهمن ماه امسال در پایتخت حدود ۱۷ هزار و ۴۶۷ قرارداد خرید و فروش و ۱۶ هزار و ۷۶۱ قرارداد اجاره به ثبت شده است ؛ این در صورتی است که در دی ماه امسال، ۱۹ هزار و ۲۷۱ قرارداد خرید و فروش و ۱۶ هزار و ۲۱۶ قرارداد اجاره به امضا رسیده است.

در اینچنین شرایطی ، اما برخی کارشناسان قبل تر از این بر این باور بودند که در نیمه دوم امسال کم کم بازار مسکن از رکود بیرون می آید و سال آینده نیز شاهد شکوفایی اقتصاد خواهیم بود. از طرف دیگر، گروهی نیز بیان کردند که انتخابات سال ۹۶ به رکود بازار مسکن اضافه می کند.

خروج از رکود بازار مسکن در سال آینده

علارغم این موضوعات، اغلب کارشناسان بر بهتر شدن بازار مسکن در سال‌های ۹۶ و ۹۷ اتفاق نظر داشتند. به گفته فردین یزدانی، مدیر علمی طرح جامع مسکن، در نیمه اول سال آینده رونق بازار را شاهد خواهیم بود. حسام عقبایی، رییس اتحادیه مشاوران مسکن نیز بیان داشت: به نظر می رسد که سال ۹۵، آخرای رکود بخش مسکن باشد و در سال ۹۶ و پس از برگزاری انتخابات ، رونق بازار مسکن را خواهیم دید.

در این میان، برخی به منظور بهتر کردن شرایط بازار، اقدام به اظهارنظر می‌کنند. مصطفی‌قلی خسروی، کارشناس بازار مسکن و رییس سابق اتحادیه مشاوران املاک بیان کرده است: از آخرای اسفند امسال تا ۱۵ فروردین ماه سال آینده معاملات مسکن کم است و به حداقل میزان خود می رسد، بنابراین به طور یقین تا پایان فروردین ماه سال ۹۶ قیمت مسکن تغییری نمی کرد، اما ممکن است بعد از آن بازار مسکن تحت‌تاثیر انتخابات ریاست جمهوری قرار بگیرد.

به این ترتیب بنا به گفته وی، بهترین زمان خرید مسکن از اسفندماه امسال تا پایان فروردین ماه سال آینده خواهد بود و پیش‌بینی می‌شود سال آینده بازار مسکن با رشد قیمت‌ها همراه باشد و نرخ تورم مسکن بیشتر از نرخ تورم عمومی ادامه دهد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

بهبود یک درصدی نرخ بیکاری تابستان نسبت به مدت مشابه سال قبل

بهبود یک درصدی نرخ بیکاری تابستان نسبت به مدت مشابه سال قبل

نرخ بیکاری تابستان ۹۶ معادل ۱۱.۷ درصد اعلام شد که نسبت به بهار امسال ۰.۹ ...