خانه » اخبار جهان » نیاز به فروش نفت ۷۵ دلاری برای جبران کسری بودجه در عربستان
نیاز به فروش نفت 75 دلاری برای جبران کسری بودجه در عربستان
نیاز به فروش نفت ۷۵ دلاری برای جبران کسری بودجه در عربستان

نیاز به فروش نفت ۷۵ دلاری برای جبران کسری بودجه در عربستان

موسسه آمریکایی برنشتاین روز جمعه با بیان این نکته که کسری بودجه ۷۹ میلیارد دلاری عربستان در سال ۲۰۱۶ است ادامه داد که عربستان در سال پیش روی میلادی برای جبران کسری بودجه مجبور به فروش نفت ۷۵ دلاری است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از خبرگزاری رویترز، موسسه برنشتاین افزود : تصور می شود که قیمت نفت در سال ۲۰۱۷ به قیمت بشکه ای ۶۰ دلار خواهد رسید.

با توجه به این گزارش، رشد قیمت نفت از حدود ۵۰ دلار به ۵۵ دلار در هر بشکه که پس از کمتر شدن تولید کشورهای صادرکننده نفت به وجود آمده ، نیاز کسری بودجه عربستان که تقریبا برابر ۱۲درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور است را کفایت نمی کند.

فروش نفت ۸۰ دلاری برای جبران کسری بودجه

موسسه برنشتاین ادامه داد که ادامه این شرایط باعث می شد تا عربستان در سال ۲۰۲۰ برای جبران کسری بودجه خود به فروش نفت ۸۰ دلاری روی بیاورد.

عربستان پیشتر از این نیز برای جبران قسمتی از مشکلات مالی خود و در نخستین قرض خود از بازارهای بین المللی مبلغ بسیار زیاد ۱۷میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار از بانک «اچ اس بی سی» انگستان وام دریافت کرده بود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، بانک مرکزی عربستان ماه قبل (بهمن) طی گزارشی از وضع اقتصادی کشور اعلام کرد: ذخیره ارزی عربستان حدود ۱۳ درصد نزول داشته و از ۲٫۳۱۲ هزار میلیارد ریال (۶۱۶٫۴ میلیارد دلار) در دسامبر سال ۲۰۱۵ به ۲٫۰۱۱ هزار میلیارد ریال (۵۳۶٫۴ میلیارد دلار) در دسامبر ۲۰۱۶ رسیده است.

عربستان  همراه سایر اعضای شورای همکاری خلیج فارس برای کمتر کردن کسری بودجه های خود که در اثر نزول شدید قیمت نفت به وجود آمده است، قرار گزاشته اند  که در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸، پنج درصد مالیات ارزش افزوده به همه تولیدات و خدمات به جز ۱۰۰ قلم کالای ضروری اضافه شود.

تجاوز به یمن و کمتر شدن قیمت نفت در بازارهای جهانی  مشکلات مالی این کشوررا طی سال های گذشته افزایش داده است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تنش های تجاری بین چین و آمریکا با افزایش شاخص دلار همراه بود

تنش های تجاری بین چین و آمریکا با افزایش شاخص دلار همراه بود

با افزایش تنش های تجاری بین چین و آمریکا ارزش دلار در روزهای اخیر در ...