خانه » بازرگانی » ثابت ماندم قیمت آجیل و خشکبار در روزهای منتهی به پایان سال
ثابت ماندم قیمت آجیل و خشکبار در روزهای منتهی به پایان سال
ثابت ماندم قیمت آجیل و خشکبار در روزهای منتهی به پایان سال

ثابت ماندم قیمت آجیل و خشکبار در روزهای منتهی به پایان سال

مصطفی احمدى رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار با بیان اینکه در روزای نزدیک به عید افزایشی در قیمت ها  به وجود نمی آید، گفت: تصوری که ما از بازار امسال داریم این خواهد بود که هیچگونه سیر صعودی از نظر قیمت را در مورد آجیل و خشکبار در کشور مشاهده نکنیم.

مصطفی احمدى، در ارتباط با اوضاع آجیل و خشکبار با توجه به نزدیک شدن به روزهاى آخر سال و بیشتر شدن درخواست براى این محصولات بیان کرد: در ماه هاى قبل با توجه به تولیدات زیاد نیاز مردم در شب عید تامین شده و کمبودى در مورد تامین نیاز شب عید مشاهده نمیکنیم. به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از میزان، رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار ادامه داد: ارزیابی ما از بازار امسال این است که هیچ افزایش قیمتى را در مورد آجیل و خشکبار کشور مشاهده نکنیم.

وى ادامه داد: قیمت آجیل و خشکبار در مقایسه به سال گذشته علاوه بر اینکه افزایش پیدا نکرده بلکه تقریبا ١٠درصد نسبت به سال قبل ارزانتر در بازار عرضه می شود.

احمدى گفت  که پسته در مقایسه با سال گذشته افزایش قیمتى نداشته اطمینان خاطر داد: در امسال تولید پسته در کشور مسیر خوبی طی کرده و در سال جارى روند صعودی از نظر قیمت نداشتیم و در صورتى که کشور هند تمایل به مبادله پایاپاى پسته و بادام هندى باشد از این مسئله خوشحال خواهیم شد .

تغییر قیمت آجیل و خشکبار

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار افزود: قیمت بادام هندى در بازار حدود ١٠روز است که قیمت ثابتی داشته و امیدواریم افزایش قیمتى را مشاهده نکنیم البته که موضوع بادام هندى از سایر خشکبار جدا است زیرا تنها محصولى که مجوز واردات به کشور را ندارد بادام هندى است.

وى با بیان اینکه عرضه محصولات خشکبار در فروشگاه هاى بهاره گفت: در کل اتحادیه ها و اتاق اصناف با برگزارى این فروشگاه ها موافق نیستند زیرا بسیاری از غرفه هاى نمایشگاه ها خارج از اختیار اصناف است و توسط ارگانهایی مانند شهردارى ها به دستفروشان اجاره داده مى شود و مدیریت و نظارت بر آنها بسیار دشوارتر از ساماندهى فروشندگان و مغازه داران سطح شهر خواهد بود.

احمدى بیان کرد: برگزارى نمایشگاه بهاره امسال با هدف مدیریت بهتر بازار در ۲ منطقه از شهر برگزار مى شود و قیمت ها در این نمایشگاه ها تا حدودى ارزان تر و مناسب تر از بازار بیرون خواهد بود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*