خانه » سایر » بازرسی و نظارت سازمان حمایت از مصرف کنندگان و سازمان تعزیرات
بازرسی و نظارت سازمان حمایت از مصرف کنندگان و سازمان تعزیرات
بازرسی و نظارت سازمان حمایت از مصرف کنندگان و سازمان تعزیرات

بازرسی و نظارت سازمان حمایت از مصرف کنندگان و سازمان تعزیرات

اسحاق جهانگیری ضمن تاکید بر ضرورت آمادگی کامل برای مدیریت و نظارت بر بازار ایام پایانی سال، اظهار داشت: گروه های بازرسی و نظارت سازمان حمایت از مصرف کنندگان و سازمان تعزیرات در ایام پایانی سال و در تعطیلات نوروز، با حضور فعال خود مانع از تضییع حقوق مردم شده و از افزایش قیمت ها به بالاتر از میزان مصوب جلوگیری نمایند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا،معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به اقدمات خوب و موثر ستاد تنظیم بازار و دستگاه های نظارتی، اظهار نمود: خوشبختانه در چند سال اخیر مدیریت و نظارت بر بازار شب عید و ایام نوروز به خوبی انجام گرفته و امیدوارم با برنامه ریزی و تلاش های صورت گرفته امسال نیز مانند گذشته شاهد رضایتمندی مردم در بازار شب عید و ایام نوروز باشیم.

جهانگیری همچنین بر ضرورت استمرار نظارت و کنترل بر بازار و حمایت از حقوق مصرف کنندگان در تمام ایام سال تاکید داشت و خاطر نشان کرد: دولت حمایت های مورد نیاز برای کمک به تامین منابع برای پرداخت حقوق گروه های نظارت بر بازار انجام خواهد کرد و مردم اطمینان داشته باشند که دولت وضعیت بازار را به حال خود رها نکرده و با متخلفان برخورد خواهد نمود.

اقدامات سازمان حمایت از مصرف کنندگان و …

در این جلسه شریعتمداری، معاون اجرایی رییس جمهور نیز گزارشی از مقایسه روند شاخص، قیمت های کالا و خدمات در دولت نهم، دهم و یازدهم ارائه و به تشریح نتایج و تجزیه و تحلیل روند شاخص قیمت ها در زیر گروه های فرعی و برخی کالاهای اساسی مورد نیاز مردم که سهم بالایی در سبد مصرفی خانوارها دارند، پرداخت.

وی برخی علت افزایش قیمت در اقلام خوراکی را ناشی از افزایش قیمت جهانی، محدودیت ها در بازار و عوامل طبیعی عنوان کرده و در با اشاره به تمهید لازم  از سوی دولت برای کنترل بازار،‌ بیان کرد: قیمت ها در بازار شب عید در کنترل ما خواهد بود.

وزیر دادگستری هم در این جلسه با بیان اینکه گشت های مشترک تعزیرات در تمام ایام سال و بخصوص ایام پایانی سال و تعطیلات نوروز حضوری مستمر در بازار خواهند داشت، بیان ساخت: حضور این گشت ها طی سالهای اخیر موجب کاهش چشمگیر جرائم و تشکیل پرونده های تخلف و نیز افزایش رضایت مردم  گردیده است.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز در این نشست با تاکید بر اینکه قیمت خدمات نوروزی مراکز گردشگری و هتل ها افزایش پیدا نمی کند، اظهار داشت: بسیاری از مراکز گردشگری و هتل ها در برخی استان ها تخفیف های مناسبی در نظر گرفته اند و عدم افزایش قیمت ها به همه استانداران ابلاغ شده است.

در ادامه این نشست گزارشی درباره اقدامات بعمل آمده در جهت تنظیم بازار در ایام پایانی سال و تعطیلات نوروز ارائه گردیده و رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان خاطر نشان ساخت هیچ افزایش قیمتی در بخش حمل و نقل برون شهری و ریلی در ایام نوروز نداریم.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

بیکاری نیروی تحصیل‌کرده کشور بالای ۲۵ درصد و نیازمند تصمیمات جدید

بیکاری نیروی تحصیل‌کرده کشور بالای ۲۵ درصد و نیازمند تصمیمات جدید

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه چالشی بیشتر از بیکاری در کشور نداریم ...