خانه » اخبار جهان » افزایش معاملات تجاری با مالزی همگام با استفاده از ارز محلی
افزایش معاملات تجاری با مالزی همگام با استفاده از ارز محلی
افزایش معاملات تجاری با مالزی همگام با استفاده از ارز محلی

افزایش معاملات تجاری با مالزی همگام با استفاده از ارز محلی

غلامعلی کامیاب  معاون ارزی بانک مرکزی در ملاقاتی با همتای مالزیایی خود به این نکته اشاره کرد که  سیاست حال بانک مرکزی ایران بر آسان کردن معاملات تجاری با ارزهای محلی متمرکز است، بیان کرد: به همین دلیل از تمایل بانک های مالزیایی برای ایجاد حساب به رینگیت برای بانک های تجاری ایران تمایل دارند و در صورت لزوم می توانند در نقل و انتقالات ارز از یوان چین و یا ین ژاپن نیز استفاده کنند.

به گزارش آی آر اقتصاد، غلامعلی کامیاب معاون ارزی بانک مرکزی، که به عنوان نماینده ی اول هیئت بانکی از کشورمان، در کوالالامپور با مدیران اول بانک های تجاری و مقامات بانک مرکزی مالزی دیدار، بحث و تبادل نظرمی‌کند، در دیدار با عدنان زیلانی زاهد، معاون رییس کل بانک مرکزی مالزی ضمن بیان شرایط کنونی بعد از برجام اقتصاد ایران و کاوش راه های بهتر کردن همکاری های تجاری میان دو کشور، بیان کرد: امروزه بانک های ایرانی از سیستم تسویه یورو استفاده و انجام معاملات با بانک های اروپایی ممکن شده است و ایران از همکاری دوطرفه با بانک های مالزیایی خرسند میشود.

آسان کردن معاملات تجاری با ارزهای محلی و پیمان ارزی

وی افزود سیاست الان بر آسان کردن معاملات تجاری با ارزهای محلی و پیمان ارزی توجه دارد، گفت: با توجه به این سیاست، از تمایل بانک های مالزیایی برای ایجاد حساب به رینگیت برای بانک های تجاری ایران تمایل زیادی دارند. همچنین بانک های مالزیایی می توانند در صورت تمایل شرکت های ایرانی به انتقال ارز، این وجوه را به صورت یوان چین و یا ین ژاپن انتقال دهند.

در این دیدار عدنان زیلانی زاهد، معاون رییس کل بانک مرکزی مالزی  با نشان دادن علاقه ی خود نسبت به جابجایی ارز به صورت یوان و یا ین ژاپن بیان کرد: در زمان حال مالزی از یوان و ین برای تسویه معاملات تجاری خود بهره میگیرد  و در این چارچوب مالی، می توان به افزایش روابط تجاری دو کشور امیدواری زیادی داشت.

همچنین در این جلسه در رابطه با امکان سوییچ کارت‌های بانکی دو کشور و تحقق آن در آینده ای نزدیک به توافق رسیدند.

قابل ذکر است در این سفر نمایندگانی از بانک های ملی، ملت، کشاورزی، پاسارگاد و خاورمیانه در گرده همایی هایی فشرده با بانک های مالزیایی می بنک، CIMB، اسلام بانک، معاملات بانک و اگزیم بانک راه های افزایش همکاری با یکدیگر را بررسی و مورد ارزیابی قرار دادند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

بازار پولی کشور ثبات و اقتدار خودش را در تمام شرایط سخت حفظ کرده است

بازار پولی کشور ثبات و اقتدار خودش را در تمام شرایط سخت حفظ کرده است

طبق اظهارات محمد بیرانوندی، کشور ما سال‌ها تحت شرایط سختی قرار داشته، از جنگ تا ...