خانه » سایر » سفر یک روزه ریاست جمهوری کشور به استان خوزستان
سفر یک روزه ریاست جمهوری کشور به استان خوزستان
سفر یک روزه ریاست جمهوری کشور به استان خوزستان

سفر یک روزه ریاست جمهوری کشور به استان خوزستان

معاون سیاسی اجتماعی استانداری استان خوزستان اعلام داشت: دکتر روحانی رئیس جمهوری کشورمان فردا پنجشنبه برای بررسی موضوع ریزگردها به این استان سفر وموضوع را مورد بررسی قرار خواهد داد.

علی حسین زاده اظهار نمود: دکتر روحانی برای دلجوئی از مردم استان خوزستان که طی چند روز اخیر به دلیل بروز پدیده ریزگردها سختی‌های فراوانی تحمل کرده اند به استان خوزستان سفر خواهد کرد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، وی همچنین بیان نمود: رئیس جمهوری در سفر یک روزه خود به این استان ضمن بازدید از کانونهای ریزگرد در نشست تخصصی بررسی این ریزگردها شرکت خواهد داشت.

وی در ادامه بیان نمود: رئیس جمهوری همچنین آخرین مصوبات اجرائی دولت در این زمینه را مورد بررسی و برای حل کانونهای داخلی ریزگردها دستورات اساسی صادر خواهد نمود.

اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال به ریزگردهای استان خوزستان

وی در ادامه اظهار داشت: طی چند روز گذشته اعتبارات خوبی برای مقابله با ریزگردها در استان خوزستان توسط دولت تصویب شده که در اولین ۳۰۰ میلیارد ریال برای مهار این ریزگرد در کوتاه مدت توسط دولت تصویب و به وزارت جهاد کشاورزی برای اجرا ابلاغ گردید.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان بیان کرد: قطعا در سفر رئیس جمهوری به این استان تصمیمات مناسب و خوشحال کننده ای برای مردم استان اتخاذ می شود.

هشتم بهمن ماه سال جاری طوفان گرد و خاک با سرعت ۶۵ کیلومتر بر ساعت خوزستان را طی کرده و همین امر باعث اختلالاتی در شبکه های زیرساختی نظیر آب و برق و در نهایت قطعی چند ساعته برق و آب در ۱۱ شهرستان خوزستان از جمله کلانشهر اهواز شد.

رهبر معظم انقلاب در حاشیه درس خارج فقه خودشان نسبت به وضعیت پدیده گرد و خاک در استان خوزستان ابراز نگرانی نموده و به مسئولان نظام دستور اتخاذ تدابیر لازم برای این کار را داده اند.

استان خوزستان به دلیل خشکسالی های چند سال اخیر و نیز کاهش منابع آبی با پدیده ریزگردها دست و پنجه نرم می کند هر چند بیش از ۶۰ درصد کانون ریزگردها در کشورهای عراق و عربستان قرار گرفته اند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

سفر یک روزه وزیر امور خارجه کویت به تهران برای رایزنی

سفر یک روزه وزیر امور خارجه کویت به تهران برای رایزنی

شیخ الخالد الصباح، وزیر امور خارجه کویت و دیپلمات عالیرتبه این کشور به منظور انجام ...