خانه » سایر » تلاش برای فراهم کردن شغل برای افراد تحصیل کرده توسط دولت
تلاش برای فراهم کردن شغل برای افراد تحصیل کرده توسط دولت
تلاش برای فراهم کردن شغل برای افراد تحصیل کرده توسط دولت

تلاش برای فراهم کردن شغل برای افراد تحصیل کرده توسط دولت

علی ربیعی  وزیر رفاه با بیان اینکه متأسفانه برخی اوقات قوانین مانند توری هستند که بافته می شوند و از کارآفرینی جلوگیری میکنند، بیان داشت:با رویه ای که دولت در پیش گرفته است، برای افراد تحصیل کرده سعی در فراهم کردن شغل هستیم چون امکان استخدام در دولت و مشاغل بزرگ دیگر بسیار کم است.

علی ربیعی در حاشیه مراسم چهارمین جشنواره رهبران کارآفرین همچنین گفتند: باید رویه ای پیشه کرد کرد که مردم، دولت و کشور کارآفرین داشته باشیم و اگر می خواهیم میانبر برویم و در راه پیچیده ی اقتصاد بین المللی موفق باشیم و قدرت اجتماعی را بیشتر کنیم باید مفهوم کار آفرینی بیشتر شود. به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از فارس، وی همچنین گفت: اکنون در جریان از بین بردن فقر و  کارآفرینی نقش ایفا می کند و اولین قدم در دولت این است که راه را قابل پیش بینی و ریسک کارآفرینی را کمتر کنیم بطوری که رئیس جمهور نیز فرموده اند تا جدی پیگیری شود.

ربیعی از شناسایی افراد بزرگ و توانمند در حیطه ی کارآفرینی و توسعه کارآفرینی در سطح محلی خبر داد و بیان داشت: امسال نیز کارآفرینان منطقه ای را پیدا کردیم و در دولت هدفمان این است که بر روی نقاط مثبت  محلی و منطقه ای کار کنیم.

جهت گیری دولت برای اشتغال افراد تحصیل کرده

وزیر رفاه با بیان اینکه رویه ی دولت در سال ۹۶ کارآفرینی در سطح خرد است توضیح داد: با کمک دانشگاه ها تلاش می کنیم گفتمان کارآفرینی را توسعه دهیم و امید داریم با جهت گیری دولت، اشتغال را برای افراد تحصیل کرده که وارد بازار کار می شوند را فراهم کنیم، زیرا دیگر امکان استخدام در دولت و مشاغل بزرگ امکان پذیر نیست.

وی تشریح کرد: با بررسی ۷۰۰ هزار شغل به وجود آمده در سال گذشته و ۶۰۰ شغل در طرح «تابستان تا تابستان» نتیجه گرفتیم که مشاغل ایجاد شده بیشتر در حوزه صنایع بر اساس کارآفرینی و صنایع کمتر از ۱۰ نفر صورت گرفته و سهم زنان هم از مردان بیشتر بوده است.

ربیعی از برگزاری جلسه با وزیر ارتباطات در حیطه ی اشتغال در فضای مجازی نیز خبر داد و توضیح داد که: به دنبال ایجاد روش های اشتغال برای دانشجویان کارگر نیز می باشیم.

وی ادامه داد: متأسفانه برخی وقت ها قوانین مانند توری بافته شده‌اند و ازکارآفرینی جلوگیری می کنند و ما از ابتدای دولت سعی کردیم که موانع قانونی را کمتر کنیم اما از برداشتن این سنت ها و ساختارهایی که در طی سال‌ها به وجود آمده، طول می کشد اما دستور کار دولت کمتر کردن قوانین دست و پا گیر در طی این سال‌ها بوده و است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

شاخص‌های بازار کار غیر مثبت علیرغم تحقق رشد مثبت اقتصادی

شاخص‌های بازار کار غیر مثبت علیرغم تحقق رشد مثبت اقتصادی

ارتباط اشتغال با شاخص‌های کلان اقتصادی از جمله نرخ رشد اجتناب ناپذیر است اما به ...