خانه » بازرگانی » متفاوت بودن برداشت‌ها از اقتصاد مقاومتی عامل از دست رفتن فرصت
متفاوت بودن برداشت‌ها از اقتصاد مقاومتی عامل از دست رفتن فرصت
متفاوت بودن برداشت‌ها از اقتصاد مقاومتی عامل از دست رفتن فرصت

متفاوت بودن برداشت‌ها از اقتصاد مقاومتی عامل از دست رفتن فرصت

غلامحسین شافعی ضمن بیان اینکه برداشت‌ها از اقتصاد مقاومتی متفاوت می باشد ، اظهار داشت: تا وقتی درک مشترکی از اقتصاد مقاومتی در افراد ایجاد نگردد، نمی‌توانیم به راهکارهای مورد انتظار دست پیدا کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی ایران در چهاردهمین جشنواره تولید ملی،‌ افتخار ملی با اشاره به این مطلب که همه قوای حاکمیتی و نیز بخش خصوصی بر موضوع اقتصاد مقاومتی واقف می باشند خاطرنشان ساخت: مشکلی که در این رابطه وجود دارد این است که برداشت‌ها از اقتصاد مقاومتی متفاوت بوده و تا زمانیکه به درک مشترکی از این مسئله ذست پیدا نکنیم، نمی‌توانیم به اهداف مورد انتظار دست یافت.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، وی همچنین در ادامه با تاکید بر اینکه باید بتوانیم در خصوص هر نوع شوک اقتصادی پیش‌بینی‌های لازم را از قبل داشته باشیم اظهار نمود: باید بتوانیم برخورد با هر نوع شوک اقتصادی در کشور ازجمله مثبت و منفی را پیش‌بینی کرده و علاوه بر این، امکان بازیابی حاصل از این شوک را نیز انجام دهیم.

برداشت‌ها از اقتصاد مقاومتی مانع استفاده از فرصت ها

غلامحسین شافعی در ادامه سخنان خود گفت : کشورهای در حال توسعه همچون کشور ما به دلیل عدم آمادگی در برخورد با این شوک‌های اقتصادی، دچار بحران‌های جدی می شوند و فرصت‌های بالقوه زیادی را به آسانی از دست می دهند. بنابراین باید بتوانیم کانون‌های آسیب‌پذیر اقتصاد را شناسایی نموده و ریسک‌هایی را که در برابر این شوک‌ها به وجود می آیند، به نحو مطلوب مورد ارزیابی قرار داد تا بتوان در مقابله با کانون های آسیب پذیر اقتصادی به درستی عمل کرد.

شافعی در انتها با بیان اینکه متاسفانه در کشور نتوانسته‌ایم در مقابل شوک‌های مثبت و منفی به خوبی عمل نماییم عنوان نمود: متاسفانه در قبال شوک‌های مثبت اقتصادی نیز که به خوبی می‌توانستیم از فرصت‌های پیش آمده استفاده کنیم به دلیل عملکرد نامناسب زمان و فرصت را از دست داده ایم.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

متهم اصلی انزوای بخش خصوصی در اقتصاد ایران سرمایه‌گذاری دولتی است

متهم اصلی انزوای بخش خصوصی در اقتصاد ایران سرمایه‌گذاری دولتی است

بنا بر نتایج پژوهش یک نهاد رسمی در کشور، متهم اصلی انزوای بخش خصوصی در ...