خانه » سایر » ارائه اطلاعات به سازمان امور مالیاتی توسط دستگاه های دولتی
ارائه اطلاعات به سازمان امور مالیاتی توسط دستگاه های دولتی
ارائه اطلاعات به سازمان امور مالیاتی توسط دستگاه های دولتی

ارائه اطلاعات به سازمان امور مالیاتی توسط دستگاه های دولتی

به گفته نادر جنتی  معاون مالیات سازمان امور مالیاتی از لازم دانستن همه ی دستگاهه ای دولتی و موسسات وابسته به دولت به تحویل اطلاعات به سازمان امور مالیاتی کشور خبر داد.

معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور، با بیان خبر تصویب آئین نامه اجرایی موضوع تبصره ۵ ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیاتهای مستقیم توسط شخص وزیر امور اقتصادی ودارایی و وزیر دادگستری، اطمینان حاصل کرد: براساس این آئین‌ نامه، کلیه وزارتخانه ها، شرکت های دولتی، موسسات دولتی، شهرداری ها، موسسات وابسته به دولت و شهرداری ها، موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی، نهادهای انقلاب اسلامی، بیمه مرکزی و سایر شرکت های بیمه، بانک مرکزی، بانک ها و موسسات مالی و اعتباری، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و سایر اشخاص حقوقی اعم از دولتی و غیردولتی که اطلاعات مورد نیاز پایگاه اطلاعات سازمان امور مالیاتی را در دارند و یا اینکه به روشی شرایط کسب درآمد و دارایی برای اشخاص را مهیا می سازند و نیز همه ی افراد و مراکزی که در جریان عملیات مربوط به مالکیت، نگهداری، انتقالات، خدمات بیمه ای و معاملات دارایی ها، اموال و املاک وهمچنین نقل و انتقال آنها هستند، مجیورند اقلام اطلاعاتی را طبق بسته های اطلاعاتی، از راه های تعیین شده، با رعایت شرایط آئین نامه مذکور در اختیار پایگاه اطلاعات سازمان بگذارند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از مهر، وی افزود: همه نهادهای بازار متشکل پولی و بازار غیرمتشکل پولی و نیز همه ی نهادهای مالی بازار سرمایه در شرایط قوانین و مقررات مربوطه از شرایط این آئین نامه هستند.

موارد بسته اطلاعاتی سازمان امور مالیاتی کشور

معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص چگونگی بسته های اطلاعاتی نیز بیان نمود: این بسته های اطلاعاتی شامل اطلاعات هویتی، معاملاتی، مالی، پولی، اعتباری، سرمایه ای، دارایی­ها، اموال و املاک و همچنین نقل و انتقال آنها هستند.

وی همجنین گفت: کمترین رقم اطلاعات متناسب با بسته‌ های اطلاعاتی مربوط، به شرح جدول ذیل ماده ۸ آیین نامه ذکر شده اعلام شده است .

جنتی با اشاره به ماده ۱۰ آیین نامه بالا اطمینان داد: در صورتی که به دلیل در عدم دادن اطلاعات توسط اشخاص دارنده اطلاعات حسب مقررات این آیین نامه، خسارت یا زیانی به دولت بدهد، متخلف یا متخلفین علاوه بر مجازات های مقرر در قانون، وظیفه جبران خسارت وارده به دولت را دارند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

رعایت نکردن قوانین مالیات از سوی افراد و گروه‌هایی مشمول پرداخت

رعایت نکردن قوانین مالیات از سوی افراد و گروه‌هایی مشمول پرداخت

رعایت نکردن قوانین مالیات از سوی افراد و گروه‌هایی که مشمول پرداخت می‌شوند، به قصه‌ای ...