خانه » بانک و بیمه » سرپیچی بانک ها از مصوبه مجلس درباره جرایم دیرکرد وام های بانکی
سرپیچی بانک ها از مصوبه مجلس درباره جرایم دیرکرد وام های بانکی
سرپیچی بانک ها از مصوبه مجلس درباره جرایم دیرکرد وام های بانکی

سرپیچی بانک ها از مصوبه مجلس درباره جرایم دیرکرد وام های بانکی

رحیم زارع عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، اظهار داشت: سرپیچی بانک ها از اجرای بخشنامه قانونی بانک مرکزی درمورد بخشش سود و جرایم دیرکرد وام های معوق تا ۱۰۰ میلیون تومان قابل قبول نمی باشد.

رحیم زارع با انتقاد از بی توجهی بانک ها به مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی درمورد بخشودگی سود و جرایم وام های بانکی تا صدمیلیون تومان اظهار داشت: متاسفانه در حال حاضر با وجود ابلاغ مصوبه بخشش جرایم و سود وام های بانکی، گزارشات مردمی حکایت از این دارد که برخی بانک ها به این موضوع بی توجه هستند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از تسنیم، نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: طی سال های گذشته بخش قابل توجهی ازمردم و فعالان اقتصادی و کشاورزان به دلیل وجود مشکلات اقتصادی و رکود در اقتصاد نتوانستنه اند وام های بانکی خود را تسویه نمایند.

این نماینده مردم درمجلس با تاکید بر نقش بخشش سود و جرایم دیرکرد وام های خُرد نظام بانکی در وصول بخش قابل توجهی از معوقات بانکی به خانه ملت اظهار نمود: اجرایی شدن کامل مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر بخشش سود و جرایم دیرکرد وام های خُرد یک اقدام عملی برای رفع مشکلات اقتصادی در جامعه می باشد.

انتقاد از تاخیر در ابلاغ مصوبه مربوط بخشودگی جرایم دیرکرد وام های بانکی

وی در ادامه افزود: سرپیچی بانک ها از اجرای بخشنامه قانونی اخیر بانک مرکزی درخصوص بخشش سود و جرایم دیرکرد وام های معوق تا ۱۰۰میلیون تومان قابل قبول نبوده و رییس بانک مرکزی و وزیر اقتصاد باید پاسخگوی این وضعیت نابسامان نظام بانکی باشد.

زارع همچنین با انتقاد از تاخیردر ابلاغ مصوبه مربوط بخشودگی سود و جرایم دیرکرد وام های بانکی افزود: منابع لازم برای بخشش سود و جرایم دیرکرد وام های بانکی در نظر گرفته شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در انتها تصریح داشت: اینکه تمرکز بانک ها تنها به کسب سود حداکثری محدود شده باشد، قابل پذیرش نبوده و نباید از یاد برد؛ نمایندگان مردم در مجلس در زمینه اجرای کامل مصوبه بخشش جرایم و سود وام های بانکی کوتاه نخواهند آمد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

ترکیدن حباب سکه با واگذاری فروش سکه به اتحادیه طلا و جواهر

ترکیدن حباب سکه با واگذاری فروش سکه به اتحادیه طلا و جواهر

محمدولی رئیس اتحادیه فروشندگان و تولیدکنندگان طلا و جواهر تهران عنوان نمود: بانک مرکزی باید ...