خانه » سایر » نزدیک شدن به آخرین جلسات تعیین دستمزد ۹۶ به بیان نماینده کارگران
نزدیک شدن به آخرین جلسات تعیین دستمزد 96 به بیان نماینده کارگران
نزدیک شدن به آخرین جلسات تعیین دستمزد ۹۶ به بیان نماینده کارگران

نزدیک شدن به آخرین جلسات تعیین دستمزد ۹۶ به بیان نماینده کارگران

نماینده کارگران در شورای عالی کار درباره آخرین جلسات تعیین دستمزد ۹۶ بیان کرد: کسانی که بیرون از جلسات دستمزد هستند، برداشت‌شان این می‌باشد که ما دور هم می‌نشینیم و یک برگه‌ای را امضا می‌کنیم، اما ما واقعا در جلسات بحث داریم.

علی خدایی درباره جلسات تعیین دستمزد ۹۶ کارگران گفت: ستاد مزد به همراه گروه‌های کارگری و کارفرمایی و دولت در حال ادامه کار بوده و حداکثر یک تا دو جلسه آینده به جمع‌بندی درباره عدد سبد معیشت می رسیم.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از خبر آنلاین، وی همچنین با بیان این مطلب که توافق عمده حاصل شده، در پاسخ به این پرسش که نظر کارگران بر روی چه عددی است؟ بیان داشت: ما امسال داشتیم که هیچ‌کدام پیش‌فرض نداشته باشیم و با هم حرکت نماییم؛ البته ما یک جلسه برای جمع‌بندی صحبت‌های خود برگزار می‌کنیم.

نماینده کارگران در شورای عالی کار تصریح داشت: امسال مانند سال‌های گذشته کارمزدهای متفرقه در شهرها و استان‌ها نداریم و جمع‌بندی شده که هر سه تشکل عالی کارگری با یکدیگر کارگروه مزد تشکل دهیم و متفق‌القول در مورد قضیه دستمزد می باشیم.

وی در ادامه بیان داشت: منظور ما این نمی‌باشد عددی که در نهایت حساب می‌شود، حتما باید همین امسال به عنوان مزد لحاظ گردد ولی پیشنهاد ما، توقف نزولی سبدمعیشتی و برنامه‌ریزی برای جبران فاصله است؛ کما اینکه حتی اگر این فاصله جبران نشود، هر سال با این فرمول پیش برویم و کم‌کم این فاصله کم گردد.

نماینده کارگران در شورای عالی کار در ادامه گفت: امسال باید یک روش جدید را پیش بگیریم. خیلی از افرادی که بیرون از جلسات نشستند، فضای گل و بلبلی را ترسیم می‌کنند و برداشت‌شان این می‌باشد که ما می‌رویم و دور هم نشسته و در نهایت شیرینی می‌خوریم و یک برگه‌ای را امضا می‌کنیم درخالی که ما واقعا در جلسات بحث می‌کنیم.

حرکت هر سه گروه در جلسات دستمزد ۹۶

خدایی همچنین افزود: توقع دارم جامعه کارگری قبول کند که هر سه گروه در رابطه با دستمزد ۹۶ به طور جدی حرکت می‌کند. نمایندگان کارگری نیز قرار نیست از منافع کارفرمایان دفاع نمایند، زیرا نماینده کارفرما در جلسات حضور دارد.

نماینده کارگران در شورای عالی کار با بیان درست نبودن ادعای دوستانه بودن فضای حاکم بر جلسات بیان داشت: روی صحبت من با کسانی است که خود را نماینده کارگران عنوان می‌کنند. اگر دستاوردهای کوچک را ندیده و تقویت نکنیم، هیچ‌گاه به دستاوردهای بزرگ نخواهیم رسید. دستاوردهای کوچک را باید مشاهده و تقویت نمود.

خدایی تصریح نمود: سال ۹۴ بهترین سالی بود که بر اساس آمار بهترین مزد را براساس نرخ تورم و سایر متغیرها تعیین کردیم. این حاصل همراهی بوده و یک ایستادگی‌ای که منجر گردید یک نماینده کارگری در اواخر جلسه حالش بد شود.

نماینده کارگران در شورای عالی کار در انتها متذکر شد: ما با حق کارگران خیلی فاصله داریم و تنها راه کارگران برای رسیدن به حق و حقوقشان، همراهی و هم‌صدایی می باشد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

رسیدگی دقیق موضوع دستمزد با دائمی شدن کمیته دستمزد

رسیدگی دقیق به موضوع دستمزد نیازمند دائمی شدن کمیته دستمزد

به اعتقاد دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران، دائمی شدن کمیته دستمزد در شورای عالی ...