خانه » بانک و بیمه » بازنشسته شدن ۷۰ هزار در وزارت آموزش و پرورش طی سال آینده
بازنشسته شدن 70 هزار در وزارت آموزش و پرورش طی سال آینده
بازنشسته شدن ۷۰ هزار در وزارت آموزش و پرورش طی سال آینده

بازنشسته شدن ۷۰ هزار در وزارت آموزش و پرورش طی سال آینده

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با بیان این مطلب که در سال ۹۶ باید ۲۰ تا ۳۰ هزار ردیف استخدام برای این وزارتخانه گرفته شود، بیان داشت: طی امسال و سال آینده ۷۰ هزار فرهنگی، بازنشسته خواهند شد.

علی زرافشان در گردهمایی معاونان آموزش متوسطه ادارات کل آموزش و پرورش استان های کشور اظهار نمود: امسال و سال آینده ۷۰ هزار نیرو بازنشسته خواهندشد که نزدیک به ۵۰ هزار نفر از آنان مرد بوده و این یک بحران جنسیتی در نیروی انسانی می باشد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از فارس، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه باید ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش با جدیت دنبال می شود، تصریح نمود: اکثر معلمان باسابقه در دوره دوم متوسطه بوده و پس از بازنشستگی آنها، یک بحران در این دوره خواهیم داشت.

مشکلات ورودی کم نیروی انسانی در آموزش و پرورش

وی خاطرنشان ساخت: اگر این موضوع در دولت مطرح نشده و شدت این بحران بیان نشود ما با توجه به ورودی کم نیروی انسانی در آموزش و پرورش با کمبود نیروی انسانی در سال‌های آینده مواجه خواهیم بود.

زرافشان با تأکید بر اینکه سال ۹۶ باید ۲۰ تا ۳۰ هزار ردیف استخدام گرفته شود، خاطر نشان کرد: طی سه سال گذشته اعلام نمودیم که نیروی انسانی، فضای آموزشی و تجهیزات تا ۵ سال آینده دچار بحران خواهد شد که باید این بحران حل و منابع آن تأمین گردد.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش به باسواد شدن افراد زندانی اشاره داشت و گفت: باید اطلاعات فرزندان زندانیان از سازمان امور زندان‌ها دریافت گردد تا بتوانیم آنها را به مدرسه آورده و به آنها خدمات ارائه نمائیم.

زرافشان به انتقال هدایت تحصیلی به دوره اول متوسطه اشاره داشت و گفت: امسال جابه‌جایی یک میلیون دانش‌آموز از دوره اول متوسطه به دوره دوم را پیش رو خواهیم داشت.

وی در انتها با بیان اینکه چالش‌های سال گذشته هدایت تحصیلی دانش‌آموزان برطرف گردیده است، بیان داشت: امیدواریم دستورالعمل این موضوع به استان‌ها ارسال گردد و سالی آرام در بحث هدایت تحصیلی دانش‌آموزان داشته باشیم.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

اختصاص 34 هزار میلیارد ریال جهت همسان سازی حقوق بازنشستگان کشور در سال 96

اختصاص ۳۴ هزار میلیارد ریال جهت همسان سازی حقوق بازنشستگان کشور در سال ۹۶

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی بیان نمود مبلغ ۳۴ هزار میلیارد ریال ...