خانه » سایر » پرداخت حقوق معلمان حق التدریسی تا پایان سال جاری
پرداخت حقوق معلمان حق التدریسی تا پایان سال جاری
پرداخت حقوق معلمان حق التدریسی تا پایان سال جاری

پرداخت حقوق معلمان حق التدریسی تا پایان سال جاری

وزیر آموزش و پرورش ضمن اعلام خبر واریز حقوق معلمان حق التدریسی از کاهش ۱۷ نوع از مدارس خبر داد و اظهار داشت: مدارس دانش آموزان استثنایی و تیزهوشان با مدارس عادی ادغام خواهد شد.

فخرالدین دانش آشتیانی در ادامه بیان کرد: دانش آموزان استثنایی به مدارس عادی معرفی شده اند و سیاست ما نیز کاهش تعداد مدارس تیزهوشان می باشد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از خبرگزاری صداوسیما، وی در ادمه بیان داشت: از نظر روالهای تخصصی که در فضاهای تعلیم و تربیت اجرایی است تفکیک دانش آموزان به شکل کنونی صحیح می باشد .

دانش آشتیانی تأکید نمود: یکی از موارد بسیار مهم یادگیری در مدرسه یادگیری دانش آموزان از یکدیگر بوده و دانش آموزان با تفاوت های فردی مختلف باید در یک مدرسه حضور یابند تا مفاهیم آموزشی را از یکدیگر آموزش ببینند.

واریز حقوق معلمان حق التدریسی

وزیر آموزش و پرورش همجنین بیان داشت: وقتی دانش آموزان را از یکدیگر جدا کنیم هم برای دانش آموزان جدا شده و هم برای سایر دانش آموزان این موضوع آسیب زا خواهد بود.

وی همچنین خاطر نشان ساخت: براساس زیرنظام های سند تحول؛ آموزش و پرورش به سمت کاهش تنوع مدارس حرکت می کند و فقط باید یک نوع مدرسه داشته باشیم .

دانش آشتیانی تصریح داشت: در مدارس کشورهای پیشرفته دانش آموزان استثنایی و تیزهوشان در مدارس عادی و در کنار سایر دانش آموزان تحصیل کرده و فقط برای آنها دستیار و مشاور قرار می دهند و کمتر آنها را در مدارس جدا مشاهده می کنیم.

وی از پرداخت حقوق ۳۰ هزار معلم حق التدریسی تا پایان امسال خبر داده و اظهار نمود: ۲هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت مطالبات حقوق فرهنگیان در نظر گرفته شده است که بخشی از این مطالبات تا شهریور امسال پرداخت شده است و امیدواریم حقوق معلمان حق التدریس را تا پایان امسال پرداخت کنیم.

وی همچنین در انتها از کاهش حجم کتاب های درسی خبر داده و داشت: لازمه اجرای برنامه های تربیتی در مدارس کاهش حجم مطالب درسی و افزودن آموزش مهارت های اجتماعی و تربیتی به دانش آموزان بوده و این امر تنها با کاهش حجم کتابهای درسی میسر خواهد شد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*