خانه » اخبار جهان » امضای موافقتنامه بین لوکزامبورگ و جمهوری اسلامی ایران
وزیر امورخارجه و اروپایی لوکزامبورگ
وزیر امورخارجه و اروپایی لوکزامبورگ

امضای موافقتنامه بین لوکزامبورگ و جمهوری اسلامی ایران

وزیر اقتصاد جمهوری اسلامی ایران و وزیر امورخارجه و اروپایی لوکزامبورگ موافقتنامه‌ای در جهت تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری و با هدف تضمین حقوقی سرمایه فعالان اقتصادی دو کشور را امضا کردند.

به گزارش آی آر اقتصاد، وزیر اقتصاد جمهوری اسلامی ایران پس از امضای موافقتنامه در حضور وزیر امورخارجه و اروپایی لوکزامبورگ صورت ، بیان داشت: سیاست کلی ایران، بهبود روابط خارجی و بین المللی با کشورهای اروپایی بویژه لوکزامبورگ بوده و امضای این موافقتنامه نشانه ای از حسن نیت و علاقه مندی هر دو کشور برای توسعه روابط اقتصادی می باشد.

علی طیب نیا افزود: هنوز از پیشرفت روابط بانکی راضی نیستیم که سفر رئیس کل بانک مرکزی به همراه مدیران بانکی به لوکزامبورک می تواند در این زمینه موثر باشد. طیب نیا با تاکید بر علاقه ایران به امضای موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف بیان کرد: این موافقتنامه در کنار برقراری روابط بین بانک های دو کشور می تواند تاثیرگذار نیز باشد.

وی همچنین در ادامه بیان داشت: بازار سرمایه ایران نیز به ایجاد روابط با نهادهای مالی لوکزامبورگ تمایل دارد.

دیدار پیشین وزیر امورخارجه ایران و لوکزامبورگ

ژان اسلبورن وزیر امورخارجه و اروپایی لوکزامبورگ، نیز در این ملاقات از علاقه کشورش به همکاری در بخش های حمل و نقل هوایی و سرمایه گذاری خبر داد.

به گزارش آی آر اقتصاد، آذرماه سال گذشته نیز وزیر امورخارجه لوکزامبورگ در سفر به تهران و دیدار با رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از برقراری ارتباطات کارگزاری بانکی میان دو کشور استقبال کرده بود.

اوایل آبان ماه امسال وزیر اقتصاد لوکزامبورگ پس از دیدار با همتای ایرانی خود اعلام نمود قرار است قرارداد حمایت از سرمایه گذاری متقابل دو کشور در پایان همان ماه امضا گردد.

وی همچنین ابراز علاقه کرد در زمینه قرارداد اجتناب از اخذ مالیات مضاعف نیز مذاکرات بیشتری صورت گیرد. مدیرکل اتاق بازرگانی لوکزامبورگ اعلام کرده بود: حجم کنونی تجارت دو کشور پنج میلیون یورو است و باید افزایش پیدا کند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

اعلام آمادگی چین برای انجام سرمایه گذاری در زمینه ساخت در ایران

اعلام آمادگی چین برای انجام سرمایه گذاری در زمینه ساخت در ایران

طبق اظهارات عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی،‌ آمادگی چین برای انجام ...