خانه » بانک و بیمه » افزایش ارزش دارایی صندوق های بازنشستگی به بیش از ١١٠ هزار میلیارد تومان
افزایش ارزش دارایی صندوق های بازنشستگی به بیش از ١١٠ هزار میلیارد تومان
افزایش ارزش دارایی صندوق های بازنشستگی به بیش از ١١٠ هزار میلیارد تومان

افزایش ارزش دارایی صندوق های بازنشستگی به بیش از ١١٠ هزار میلیارد تومان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت، ارزش دارایی صندوق های بازنشستگی در این وزارتخانه بیش از ١١٠ هزار میلیارد تومان می باشد.

علی ربیعی در حاشیه بازدید از نخستین نمایشگاه صندوق های بازنشستگی با بیان اینکه هنوز نقش و فعالیت اقتصادی صندوق های بازنشستگی در کشور به درستی شناخته نشده است، بیان کرد: در اغلب کشورهای دنیا به خصوص کشورهایی که نظام تامین اجتماعی براساس نظام انفرادی می باشد و نوع صندوق بیسمارکی است معمولا در حوزه های مختلف فعالیت اقتصادی کرده و بخش مطمئن برای فعالیت اقتصادی در این کشورها صندوق ها می باشند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، اما در کشور ما فعالیت اقتصادی صندوق ها بانارسایی شروع گردید که دولت ها به عنوان رد دیون خود به صندوق ها، حق انتخاب را از صندوق ها گرفته و شرکت هایی که در بحث خصوصی نامناسب بودند به صندوق ها واگذار کردند و سرمایه صندوق ها را تشکیل دادند .

صندوق های بازنشستگی و تقسیم عادلانه

ربیعی همچنین گفت: از زمانی که صندوق ها خود اقدام به سرمایه گذاری کردند، خوشبختانه در حال حاضر ارزش دارایی چهار صندوق در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیش از ١١٠ هزار میلیارد تومان است. در حقیقت نوعی تقسیم عادلانه و نوعی بخش خصوصی گسترده می باشد که آحاد مردم در آن حضور دارند. در صندوق تامین اجتماعی بیش از ۴۰ میلیون نفر سهامدار می باشند و در واقع صندوق ها به نوعی ابزار عادلانه کردن اقتصاد به شمار می روند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه اظهار کرد: آنچه برای ما مهم است غیرسیاسی کردن صندوق ها بود و از طرفی خارج کردن صندوق ها از حیاط خلوت مهمترین اقدام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می باشد.

ربیعی در ادامه نیز بیان کرد: خروج از بنگاه داری و حرکت به سمت افزایش شفافیت در مسائل مالی و اطلاعاتی در همه صندوق ها برای یک سال برنامه ریزی شده است و همه می توانند آن را مشاهده نمایند و ٧٠درصد فعالیت ما وارد بورس بوده و تلاش داریم بقیه فعالیت ها را هم وارد بورس کنیم.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

  1. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه اظهار کرد: آنچه برای ما مهم است غیرسیاسی کردن صندوق ها بود و از طرفی خارج کردن صندوق ها از حیاط خلوت مهمترین اقدام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

افشای اطلاعات تمامی نهادهای مالی دارای مجوز سازمان بورس

افشای اطلاعات تمامی نهادهای مالی دارای مجوز سازمان بورس

اطلاعات تمامی نهادهای مالی دارای مجوز سازمان بورس اعم از شرکت های کارگزاری، شرکت های ...