خانه » سایر » نتایج و دستاوردهای دولت تدبیر و امید طی سه سال و نیم گذشته
نتایج و دستاوردهای دولت تدبیر و امید طی سه سال و نیم گذشته
نتایج و دستاوردهای دولت تدبیر و امید طی سه سال و نیم گذشته

نتایج و دستاوردهای دولت تدبیر و امید طی سه سال و نیم گذشته

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور بیان کرد: دولت تدبیر و امید پس از تثبیت شرایط کشور طی سه سال و نیم گذشته، به دنبال کاهش شکاف اقتصادی بین اقشار مختلف جامعه می‌باشد.

محمود واعظی در همایش تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی و دولت تدبیر و امید در قشم بیان داشت: کنترل تورم ۴۰ درصدی و کاهش آن به چیزی در حدود هشت درصد یکی از اقدام های مهم دولت یازدهم به شمار می‌رود که در کنار رونق اقتصادی موجب ایجاد اشتغال قابل توجهی گردید و از این پس مسیر فعالیت های اقتصادی هموارتر خواهد بود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، وی با اشاره به ایجاد ۷۰۰ هزار شغل طی امسال توسط دولت یازدهم بیان داشت: بیکاری و شرایط نامناسب معیشتی اقشار کم درآمد یکی از مشکلات جدی کشور بوده و طی ۱۰ ساله گذشته به وجود آمده است که برای رفع آن باید سالانه یک میلیون شغل جدید ایجاد شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان داشت: دولت یازدهم با وجود همه این مشکلات در سه سال و نیم گذشته تلاش نمود در جهت رفاه مردم گام برداشته و در این جهت با اقدام های اقتصادی دولت تدبیر در بخش های صنعت، کشاورزی و خدمات، میانگین رشد با تحولی قابل توجه از منفی ۶٫۸ درصد به میانگین ۶٫۵ درصد مثبت رسید که باید این فضا بر سر سفره مردم نیز انتقال یابد.

افزایش رفاه از اهداف دولت تدبیر و امید

وی همچنین بیان داشت: همه توان دولت تدبیر و امید در این زمینه متمرکز می‌باشد تا مردم از نظر رفاه و معیشت به ویژه در نقاط دور افتاده شرایط بهتری پیدا کنند گرچه محدودیت ها باعث شده است تا به همه هدف های مورد نظر دست نیابیم.

واعظی در ادامه افزود: مجموعه نظام و بویژه دولت تدبیر و امید با تلاش برای ایجاد امنیت و آرامش روانی بازار و ثبات اقتصادی، برای جلوگیری از تغییر روزانه قیمت ها گام برداشته است و برای رفع سایر مشکلات نیز باید این همکاری ادامه پیدا کند.

وی در انتها اجرای طرح تحول نظام سلامت را از دیگر خدمات دولت یازدهم اعلام داشت که سبب افزایش رفاه گردیده و نیز گفت: مبلغ زیادی ماهانه از سوی دولت برای اجرای این طرح هزینه می‌گردد که در نتیجه آن در کلانشهرها تنها ۶ درصد و در شهرهای کوچک و روستاها سه درصد از هزینه های درمان را خود افراد می پردازند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

باید به رشد هشت درصدی در اقتصاد دست پیدا کنیم

باید به رشد هشت درصدی در اقتصاد کشور دست پیدا کنیم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب کشور باید ...