خانه » اخبار جهان » تقویت همکاری های دو جانبه ایران و کره جنوبی در بخش های مالیاتی
تقویت همکاری های دو جانبه ایران و کره جنوبی در بخش های مالیاتی
تقویت همکاری های دو جانبه ایران و کره جنوبی در بخش های مالیاتی

تقویت همکاری های دو جانبه ایران و کره جنوبی در بخش های مالیاتی

رئیس سازمان های امور مالیاتی کشور کره جنوبی و جمهوری اسلامی ایران در گفت وگویی بر تقویت همکاری های دو جانبه کشورها در این عرصه تاکید نمودند.

به گزارش یونهاپ، افزایش همکاری های دو طرف در بخش هایی نظیر اداری و مالیاتی و نیز گسترش مناسبات اقتصادی دو کشور از جمله مهمترین مباحث مورد مذاکره در این جلسه عنوان شده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، بر اساس این گزارش، دیدار مزبور بین لیم خوانگ ی» کمیسیونر سازمان خدمات ملی مالیاتی کره جنوبی و سید کامل تقوایی نژاد رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشورمان انجام گرفته است که طرفین توافقنامه ای را مبنی بر همکاری ادارات و سازمان های مالیاتی دو کشور امضا نموده اند.

خبرگزاری کره جنوبی با اشاره به این دیدار صورت گرفته در تهران گزارش داده است که تبادلات اقتصادی و سیاسی ایران و کره جنوبی پس از لغو تحریم ها و اجرای برجام در حال گسترش می باشد.

همچنین این گزارش بیان می دارد، مقام های مالیاتی دو کشور سال گذشته میلادی نیز در سئول پایتخت کره جنوبی دیدار و گفت و گو داشته و بر گسترش همکاری های اقتصادی، مالیاتی و افزایش تبادل هیات ها تاکید نموده بودند.

ایجاد محیط مطلوب برای سرمایه گذاران ایران و کره جنوبی

ایجاد محیطی مطلوب و مناسب که در سایه آن بازرگانان و سرمایه گذاران دو کشور بتوانند همکاری های مفید به فایده ای را دنبال کنند ، از دیگر توافق های صورت گرفته بین دو طرف اعلام شده است.

یونهاپ همچنین بیان می دارد، پس از برداشته شدن تحریم ها و امضای برجام در سال ۲۰۱۵ میلادی شرکت های کره ای برای حضور در بازار ایران تلاش های گسترده ای را آغاز کرده اند.

برجام و لغو تحریم ها موجب شده است تا ارزش تبادلات تجاری دو کشور که در سال ۲۰۱۵ میلادی شش میلیارد و ۹۰ میلیون دلار بود به هشت میلیارد و ۳۶۰ میلیون دلار افزایش پیدا کند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

کاهش واردات نفت کره جنوبی از ایران در آوریل سال جاری میلادی

کاهش واردات نفت کره جنوبی از ایران در آوریل سال جاری میلادی

واردات نفت کره جنوبی از ایران در آوریل  سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه ...