خانه » بانک و بیمه » نتایج بررسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب درباره پرونده مؤسسه آل کوثر
نتایج بررسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب درباره پرونده مؤسسه آل کوثر
نتایج بررسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب درباره پرونده مؤسسه آل کوثر

نتایج بررسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب درباره پرونده مؤسسه آل کوثر

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب از صدور کیفرخواست پرونده موسسه آل کوثر خبر داد و بیان داشت: مجموع مبلغ مالباختگان برابر با ۶۵ میلیارد و ۹۴۴ میلیون و ۸۱۹ هزار و ۸۰۳ ریال می‌باشد و متهمین این پرونده با وعده سفر به کربلای معلی و عتبات عالیات از مردم وجوه دریافت نموده‎اند باید هر چه سریعتر پول‎های دریافتی را به شکات بازگردانند.

عباس پوریانی رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران درباره آخرین وضعیت پرونده موسسه آل کوثر اظهار نمود: پس از انجام تحقیقات و صدور کیفر خواست در دادسرا ، در حال حاضر پرونده در شعبه ۱۰۴۰ دادگاه کیفری ۲ مجتمع شهید قدوسی مورد رسیدگی قرار گرفته است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از میزان، وی در ادامه گفت: در این پرونده ۹۵۳ نفر طرح شکایت کرده‌اند و ۸ هزار ۶۹۷ نفر از شهروندان  به عنوان مالباخته شناسایی شده‌اند که متخلفان به اتهام کلاهبرداری تحت تعقیب قانونی قرار گرفته‌اند.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران با بیان اینکه مجموع مبلغ مالباختگان ۶۵ میلیارد و ۹۴۴ میلیون و ۸۱۹ هزار و ۸۰۳ ریال برآورد شده است تاکید داشت: متهمین این پرونده که در این موسسه با وعده سفر به کربلای معلی و عتبات عالیات از مردم وجوه دریافت کرده‎اند باید هر چه سریعتر پول‎های دریافتی را به شکات بازگردانند.

انتقاد رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران

پوریانی همچنین با انتقاد از عملکرد مدیران و مسئولین متولی بیان داشت: متاسفانه فعالیت این موسسه غیرقانونی بوده و مجوزی از سازمان حج و زیارت دریافت نکرده اما دستگاه‎های متولی باید نظارت های لازم را انجام می‎دادند، این در حالی است که مسئولین متولی  ‎اگر در این زمینه اعلام جرم می‌نمودند در اسرع وقت به موضوع رسیدگی و از ادامه فعالیت‏های غیرقانونی و غیرمجاز جلوگیری می‌شد.

رئیس کل محاکم تهران در انتها اعلام داشت: مردم در زمان ثبت‌نام به منظور تشرف به عتبات عالیات و اماکن مقدس به شرکت‌های دارای مجوز مراجعه نموده و برای آگاهی از لیست شرکت‎های مجاز از سازمان حج و زیارت اطلاعات مربوطه را کسب کنند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*